איך לצאת מהמינוס

משבר הקורונה השפיע ללא ספק על המצב הפיננסי של רוב תושבי העולם. לא מעט עסקים נאלצו לפשוט רגל, אחרים נמצאים במצב כלכלי בעייתי. כמו כן, עובדים רבים הוצאו לחופשה ללא תשלום, דבר שהשפיע קשות על המצב הפיננסי של המשפחה שלהם. לכן אין זה מפליא כי ניתן היום לשמוע על יותר ויותר אנשים אשר נכנסו למינוס, או לחילופין, העמיקו את המינוס הרגיל שלהם. מדובר על מצב בעייתי, אשר עלול לגרום ללא מעט תחושות קשות של פחד, חרדה, דיכאון, בעיות שינה וכדומה. יש לזכור כי אנשים שנמצאים במינוס חיים לרוב בתחושה תמידית של לחץ ומתח, היות ולא פשוט לישון בלילה בידיעה שאתם חייבים לא מעט כסף לבנק. לכן חשוב לדעת איך לצאת מהמינוס וכיצד ניתן להתחיל לשלוט במצב הכלכלי שלכם.

כיצד ניתן לצאת מהמינוס – עצות שכל אחד חייב ליישם בשטח

קודם כל, חשוב להתחיל לצמצם בהוצאות הקטנות, אשר לרוב אינן נכנסות כלל לחישוב החודשי. לא מעט אנשים למשל, כלל אינם מודעים ל- 10% מההוצאות החודשיות שלהם, אשר מתבזבזות על קניות קטנות בקיוסק, קפה ומאפה במרכז הקניות הקרוב או אייס קפה לדרך. חשוב להתחיל לרשום כל שקל שיוצא מהכיס, על מנת להתחיל להבין על מה הולך הכסף שלכם. בצורה כזו, ניתן להבין כיצד ניתן לחסוך כמה מאות שקלים בחודש, באמצעות צמצום ההוצאות הקטנות האלו.

טיפ חשוב נוסף הוא להפסיק לרכוש מותגים בצורה עיוורת, היות והיום ניתן למצוא תחרות עצומה בכל תחום. לכן אין שום סיבה לרכוש דווקא את הבמבה הרגילה שאנו רגילים לקנות, היות וממש לצידה ניתן לראות מוצר זהה בחצי מהמחיר. לכן כדאי להתחיל לחקור מעט את המדפים בסופר, על מנת לגלות מוצרים איכותיים במחיר נמוך יותר.

מוזמנים להיעזר בשירותיו של אלון בירן יועץ לכלכלת משפחה

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום היא בלוגרית מקצועית מעולם הפיננסים שהחלה את דרכה בגיל 20 כעובדת קבלן באחד מהבנקים הגדולים בארץ, ומהר מאוד הפכה את העבודה לאהבה. היא כותבת כבר כמה שנים על תחום הפיננסים, נדל"ן וכל נושא אחר בתחום הכלכלה.

Leave a comment