איך ניתן להוציא רישיון קבלן?

לא מעט קבלים נתקלים בשאלה הטכנית- כיצד ניתן לבצע הוצאת רישיון קבלן? לכאורה מדובר על הליך פשוט, אך למעשה אין זה כך. מדובר על הליך ארוך ומסורבל, אשר דורש מילוי של אין ספור של טפסים שונים ומגוונים. מעבר לכך, יש צורך לעמוד בתנאים רבים וכמובן יש להציג את הבקשה לרשם הקבלים בצורה מסוימת, אשר תעביר את המסר כי מדובר על קבלן מקצועי ואיכותי, שיש לו את הידע והיכולת לבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר. לכן מומלץ להיעזר בעורך דין שמתמחה בתחום, על מנת להגיש את הבקשה בצורה היעילה והמתאימה ביותר. זוהי למעשה הדרך המומלצת ביותר להירשם בפנקס הקבלנים, במטרה לעבוד בצורה חוקית ובהתאם לכל התקנים הרלוונטיים. רק עורך דין המתמחה ברישום קבלנים שמגיע מהתחום ומכיר אותו לעומק, יכול לסייע לכל קבלן שעומד בתנאים הנדרשים, לקבל את רישיון הקבלן הנכסף. 

כיצד להוציא רישיון קבלן – כל הנקודות שיש להכיר מראש

כאמור, ההמלצה הכללית היא להיעזר בשירותיו של עורך דין מקצועי ומיומן שמתמחה בתחום, על מנת להבטיח לעצמכם את הסיכוי הגבוה ביותר להירשם בפנקס הקבלנים בצורה מהירה ויעילה. עורך הדין יכול לנהל את כל תהליך הרישום, ללוות את הקבלן לכל אורך הדרך וכמובן לדאוג לחתימה על תצהירים, הכנת תגובות מתאימות לרשם הקבלנים, אימות מסמכים וכמובן הכנה לדיון בפני הוועדה המייעצת לרשם הקבלנים. יש לזכור כי ניתן כמובן להגיש את הבקשה בצורה עצמאית, אך הדבר עלול להקשות על הדרך אל הרישיון הנכסף. חשוב להבין כי כל מילה שנכתבת בבקשה לרשם הקבלנים עלולה להשפיע על החלטת הרשם, ולכן יש לשקול היטב כל מילה וכל משפט בבקשה. כמו כן, חשוב כמובן לוודא מראש כי הקבלן עומד בכל התנאים של רשם הקבלנים, היות ואחרת אין טעם בהגשת הבקשה.

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום היא בלוגרית מקצועית מעולם הפיננסים שהחלה את דרכה בגיל 20 כעובדת קבלן באחד מהבנקים הגדולים בארץ, ומהר מאוד הפכה את העבודה לאהבה. היא כותבת כבר כמה שנים על תחום הפיננסים, נדל"ן וכל נושא אחר בתחום הכלכלה.

Leave a comment