גילוי מרצון בארץ ובחול

בשנים האחרונות ישראלים רבים מחליטים לבצע השקעות נדל"ן שונות מעבר לים, וכך הם רוכשים נכסים במדינות מבוקשות ברחבי אירופה ועוד לוקיישנים פופולריים אחרים מסביב לעולם. מכיוון שענף הנדל"ן בארץ נמצא במגמת צמיחה משנה לשנה, כך גם מחירי הדירות בארץ עולים בהתאם – דבר שמקשה על אנשים המעוניינים לבצע השקעות נדל"ן במחירים אטרקטיביים, ולכן הם פונים לרכישת נכסי נדל"ן שונים ברחבי העולם.

על פי החוק במדינת ישראל, כל אזרח מחויב לדווח לרשויות המס על כל הכנסה שיש לו כולל דיווח על הכנסות שונות שאינם נכללות כחלק ממשכורתו החודשית כמו הכנסות כספיות על פטנטים, זכויות יוצרים וכמובן גם נכסים ששייכים לו. חוק הדיווח על הכנסות ונכסים תקף לכאלו שיש לאדם בארץ וגם כאלו שיש ברשותו בחו"ל, ולכן גם ישראלים שרכשו נכסים במקומות שונים בעולם מחויבים על פי חוק לדווח על כך לרשויות המס.

מהו הליך גילוי מרצון

מכיוון שנושא הדיווח על הכנסות, נכסים ובכלל כספים שאדם מרוויח מוטלים על כל אזרח ישראלי על פי חוק, על כל אדם לגלות שקיפות מלאה בנושאים אלו בזמן הצהרותיו על נכסים שונים שיש ברשותו. אם אדם החליט לרכוש נכס מסוים במדינה אחרת למטרת מגורים או השקעה, עליו לדווח על נכס זה מול רשויות המס אחרת הוא צפוי להיקנס או לעמוד לדין בגין אי דיווח כחוק.

עבור אנשים שאינם מכירים חוק זה או פעלו ממניעים מכוונים לצורך הסתרת הנכס שנרכש, קיימת אפשרות להימנע מנקיטת הליכים משפטיים לא נעימים ולדווח גם באופן רטרואקטיבי על הנכס המדובר. אפשרות זו נקראת גילוי מרצון, זהו הליך שנועד לבצע הסדרה בעניין בעלות על נכסים והכנסות מול הרשויות וזאת ללא צורך בתביעות או הרשעות פליליות בגין חוסר הדיווח במועד.

ביצוע ההליך בליווי עורך דין מוסמך

הליך גילוי מרצון יכול למנוע הליכים פליליים וגם לשמר את מוניטין האדם או העסק, ולכן מומלץ לכל אדם שנמנע מדיווח כחוק לשקול את האפשרות הזו. מכיוון שמדובר בהליך שיכול למנוע העמדה לדין, כדאי לבצע אותו בליווי של עורך דין מוסמך לענייני מס כמו משה קריסי.

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום היא בלוגרית מקצועית מעולם הפיננסים שהחלה את דרכה בגיל 20 כעובדת קבלן באחד מהבנקים הגדולים בארץ, ומהר מאוד הפכה את העבודה לאהבה. היא כותבת כבר כמה שנים על תחום הפיננסים, נדל"ן וכל נושא אחר בתחום הכלכלה.

Leave a comment