חייב בהליך פשיטת רגל – קווים לדמותו

כל אדם שניהול אחד מעסקיו או אדם פרטי שירד מנכסיו ואינו יכול לשלם את חובותיו הרבים בשום צורה ודרך, המדינה מאפשרת לו לעבור תהליך שנקרא פשיטת רגל. הליך זה הוא אורך ומייגע אך הוא מאפשר לחייב לפתוח כמעין דף חדש.

חייב בהליך פשיטת רגל – קווים לדמותו

פשיטת רגל היא הליך משפטי בו החייב מצהיר כי אינו יכול לשלם את חובותיו. זה יכול לשחרר אותו מרוב החובות, לספק לו הקלה ולאפשר לו להתחיל את חייו מחדש.

כל אדם רשאי להיכנס לפשיטת רגל מרצון. לשם כך עליו למלא ולהגיש טופס לפשיטת רגל. יתכן גם שמישהו שאתם חייבים לו כסף (נושה) יכול לגרום לכם לפשיטת רגל באמצעות הליך של בית משפט. בדין, מתייחסים לכך כאל עתירת נושים.

נאמן פשיטת רגל

כשאדם פושט רגל, בית המשפט ממנה נאמן פשיטת רגל. נאמן הוא אדם או גוף המנהל את פשיטת הרגל של אדם המעוניין בכך.

זה יכול להיות הנאמן הרשמי אותו ממנה בית המשפט או אדם שזהו מקצועו. כל אדם יכול, באישור בית המשפט כמובן, למנות נאמן רשום לבחירתו.

התחייבויותיך לנאמן בית המשפט

על כל אדם הרוצה בפשיטת רגל, לספק לנאמן את פרטי החובות, הכנסותיו ונכסיו. הנאמן של אדם זה מודיע לנושים על עליו כפושט רגל – זה מונע ממרבית הנושים ליצור אתו קשר בנוגע לחובות.
מוזמנים להתייעץ עם עו"ד אביתר כהן בנוגע למחיקת חובות בהליך פשיטת רגל!

הנאמן יכול למכור נכסים מסוימים כדי לסייע בתשלום החובות. באופן כללי, הליך זה הוא הטוב ביותר לאדם שאינו יכול לשלם את חובותיו כיוון שכך, יוכל כל אדם לנקות את עברו וחובותיו בדרך המלך ואינו יצטרך להתעסק שוב בחובותיו הכבדים.
בקרו באתר של עו"ד אביתר כהן כדי לקרוא בהרחבה על הנושא:
http://www.evyatarlaw.co.il/

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום היא בלוגרית מקצועית מעולם הפיננסים שהחלה את דרכה בגיל 20 כעובדת קבלן באחד מהבנקים הגדולים בארץ, ומהר מאוד הפכה את העבודה לאהבה. היא כותבת כבר כמה שנים על תחום הפיננסים, נדל"ן וכל נושא אחר בתחום הכלכלה.

Leave a comment