8 יתרונות ברכישת ביטוח דירה

לרוב, הנכס החשוב (וגם היקר) ביותר בחייו של האדם הוא הבית. בניגוד לנכסים אחרים הנמצאים בבעלותו של אדם, פגיעה כלשהי בביתו משמעותה תיקון הנזק בסכומים רבים של כסף. אסונות כמו רעידת אדמה, פריצה לבית, שריפה שמתלקחת בבית ועוד, עלולים לקרות בכל בית ובניגוד לנזקים כתוצאה ממלחמות, במקרה כזה המדינה אינה מפצה או מכסה על הנזק. לכן, מומלץ מאוד לרכוש ביטוח דירה על מנת להיות מוכנים ומכוסים מבחינה כספית אם חלילה יתרחש נזק או אסון כלשהו.

מלבד הרווחה הנפשית שיש לאדם שיודע שדירתו מבוטחת, ישנם יתרונות רבים שבזמן אמת מונעים תסכול רב וצורך בהוצאה של כספים רבים:

1. ביטוח מבנה – מכיוון שהיא קבועה בחוק, פוליסת הביטוח של מבנה הדירה דומה בקרב כל חברות הביטוח. ביטוח כזה יכסה עלויות במידה וייגרם נזק למבנה הנכס, משמע: תקרה, רצפה וקירות, וכן תשתיות ואביזרים המחוברים למבנה, כגון: צנרת המים והחשמל.

2. כיסוי בעקבות נזקים מגוונים – ביטוח מבנה מכסה נזקים שנגרמים מאש או עשן, רעמים וברקים, נזקים כתוצאה מכלי טייס ועוד.

3. ביטוח תכולה – גם את התכולה ניתן לבטח מפני מקרים שונים כגון הצפה בדירה פריצה ועוד.

4. ביטוח צד שלישי לדירה– ניתן לבטח נזקי גוף או רכוש שנגרמים לאדם אחר שנמצא בביתכם, כגון: כלב שנשך אדם אחר שנכנס לבית, בעל מקצוע שנתן את שירותיו בביתכם ונגרם לו נזק תוך כדי העבודה ועוד.

5. הוצאות משפט – ביטוח צד שלישי כולל גם כיסוי להוצאות המשפט, במידה ותיתבעו על ידי הניזוק.

6. כיסוי נזקים שנגרמו לדירות שכנות – מקרים נפוצים שבהם דירות שכנות נפגעו בשל מצב שנגרם בביתכם, כגון שריפה או הצפה, יכסה ביטוח צד שלישי.

7. כיסוי שירותים שונים – חברות רבות מציעות רכישת כיסוי לשירותים נוספים יחד עם רכישת הפוליסה לביטוח הדירה, כגון: טיפול בנזקים בצנרת, תיקון מכשירי חשמל ועוד.

8. הרחבת ביטוח נזקים מחוץ לבית – כגון: גינה, מחסן, מבנה בדירה המיועד לעסק כמו מספרה, מרפאה פרטית ועוד.

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום היא בלוגרית מקצועית מעולם הפיננסים שהחלה את דרכה בגיל 20 כעובדת קבלן באחד מהבנקים הגדולים בארץ, ומהר מאוד הפכה את העבודה לאהבה. היא כותבת כבר כמה שנים על תחום הפיננסים, נדל"ן וכל נושא אחר בתחום הכלכלה.

Leave a comment