מדריך מזורז להשקעות אלטרנטיביות

דיור מוגן, יחידות מלונאיות, חניות – כל אלה הם שמות של דרכים להשקעה נכונה ונבונה בתחום השקעות בנדל"ן. אם מרבית המשקיעים הישראלים לוקחים משכנתא או הלוואה ענקית לרכישת נכס – הישראלים שינברו קצת יותר ויהיו סקרנים יותר – ימצאו דרכים אלטרנטיביות וחכמות יותר להשקעה.

כולנו כבר יודעים כי רכישת נכס בארץ נחשבת חלום שלא כולם מצליחים להגשים. מי שיש לו דירה אחת או שתיים בוודאי כבר נהנה  מן התשואות הגבוהות שמניבים הנכסים. מי שאין לו אפילו דירה אחד – יכול להתעודד ולהבין כי ישנן דרכים אחרות להרוויח.

כיום אפיקי ההשקעה אינם מוגבלים רק לנכסים כמו בתים פרטיים/דירות/מבנים או משרדים. כיום, אפשר להשקיע בנכסים שלא דורשים התעסקות עם דיירים או ניהול ניירת ובירוקרטיה, בעוד שמדובר בדרכים הבאות להשקעה:

חניונים

חניונים בארה"ב ובשאר מדינות מערביות מספקים השקעה נבונה ורווחים גבוהים. יחידות חניה נמכרות נכון לשנת 2020 במחיר של 32 אלף דולר שמרבית החניות נמצאות בתפוסה מלאה ב100 אחוז מהמקרים. השקעה בחנייה אינה מצריכה התעסקות בירוקרטית או ניהול אחר בעת שמי שישקיע בחנייה יוכל להנות מתפוסה מלאה, העלאת ערך בכול שנה וחוזה שאפשר לבטל בכול זמן. זאת בעיקר אם פונים אל חברות השקעה מקצועיות ואמינות.

דיור מוגן

גם דיור מוגן בארה"ב ובשאר מדינות מאפשר ביצוע השקעה נבונה, בזמן שרכישת יחידת דיור במקום כזה תניב רווחים של עד 13 אחוזים עם שכירות למשך שנים ארוכות. דמי שכירות בדיור מוגן משולמים לבעל הנכס בכל רבעון ישירות אל חשבון הבנק. גם כאן מכיוון שמדובר בדיוק מוגן: אין צורך בניהול או התעסקות בדירה או בשוכרים, בעוד שחברות מקצועיות יתווכו בינכם לבין הנהלת הדיור המוגן.

יחידה מלונאית

יחידות מלונאיות גם כן יספקו מקסימום רווחים בזמן שאפשר לרכוש יחידה של בית מלון איכותי עם חוזה של 5 שנים בהן ניתן לקבל כסף בחזרה. מחירי יחידה באנגליה למשל, נעים בממוצע של 70 אלף ליש"ט – מחיר נמוך משמעותית ממחירה של דירת 3 חדשים במרכז. המשקיעים שישקיעו במלון 4 כוכבים יוכלו להנות מתפוסה מלאה ובכך לקבל רווחים ותשואה שנתית של עד 13 אחוזים בממוצע.

באמצעות השקעות אלטרנטיביות אפשר לצאת מתסבוכת גיוס ההון העצמי לרכישת דירה – ולבצע השקעה חכמה ונכונה.

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום היא בלוגרית מקצועית מעולם הפיננסים שהחלה את דרכה בגיל 20 כעובדת קבלן באחד מהבנקים הגדולים בארץ, ומהר מאוד הפכה את העבודה לאהבה. היא כותבת כבר כמה שנים על תחום הפיננסים, נדל"ן וכל נושא אחר בתחום הכלכלה.

Leave a comment