יתרונות של עוסק פטור

עסקים קטנים בארץ מוגדרים בתור עוסקים פטורים, היות וזוהי ההגדרה הבסיסית ביותר עבור עסקים בעלי מחזור עסקאות נמוך. בדרך כלל, מדובר על עצמאיים ופרילנסרים, אשר מרוויחים בשנה עד לתקרה של 100,491 ₪. זוהי הדרך הפשוטה ביותר להתחיל עסק בארץ, היות והמדינה מעוניינת לקדם עסקים קטנים, ולכן היא מספקת מגוון רחב של הטבות שונות עבור עוסקים פטורים. למשל, עוסק פטור מחויב אך ורק לרמה הנמוכה ביותר של הנהלת חשבונות, הוא אינו מחויב לדווח לרשויות אחת לחודש או לשלם מקדמות על ההכנסות העתידיות שלו. כמו כן, עוסק פטור אינו משלם מע"מ ואינו גובה מע"מ, דבר שמהווה יתרון אדיר.

יתרונות של עוסק פטור – כדאי להכיר!

קודם כל, אחד היתרונות המשמעותיים ביותר של עוסק פטור לעומת עוסק מורשה, הוא היכולת שלו לא לשלם מע"מ ולא לגבות מע"מ. בעוד שחברות ועוסקים מורשים חייבים להוסיף את מחיר המע"מ למוצרים שלהם, העוסק הפטור יכול למכור את אותם המוצרים במחיר משתלם יותר. הדבר מהווה יתרון משמעותי בשוק התחרותי של היום, היות ורוב הלקוחות יעדיפו לשלם פחות על אותם המוצרים בדיוק. כמו כן, כדאי לזכור כי בזכות הנהלת החשבונות הפשוטה של העסק, אין שום צורך לשלם עבור ניהול חשבונות, היות וכל אחד יכול לבצע זאת בצורה עצמאית. בסך הכול, עוסק פטור מחויב להגיש דו"ח שנתי למס הכנסה, דבר שמתבצע לרוב על ידי רואה החשבון שלו, במחיר זול משמעותית מהמחיר שמשלמים עוסקים מורשים.

לסיכום, ישנם לא מעט יתרונות של עוסק פטור, אשר מאפשרים לו להשקיע יותר בניהול העסק שלו ופחות בהתנהלות מול רשויות המס. עוסק פטור אינו מחויב בתשלומי מקדמות, בדיווחים חודשיים או בעלויות גבוהות של הנהלת חשבונות, דבר שמהווה יתרון משמעותי.

הנכם מוזמנים להכנס לאתר הבא למידע נוסף: https://www.taxman.co.il/.

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום היא בלוגרית מקצועית מעולם הפיננסים שהחלה את דרכה בגיל 20 כעובדת קבלן באחד מהבנקים הגדולים בארץ, ומהר מאוד הפכה את העבודה לאהבה. היא כותבת כבר כמה שנים על תחום הפיננסים, נדל"ן וכל נושא אחר בתחום הכלכלה.

Leave a comment