מנטורינג עסקי – מה זה?

מנטורינג עסקי הוא קבלת הדרכה והכוונה בנושאים ניהוליים ומקצועיים שזקוק להם בעל עסק או אחד העובדים הבכירים בחברה.

מנטורינג עסקי 

מנטור הוא איש מקצוע אשר עוסק ביישום בפועל של התוכנית העסקית ופיתוח של מיומנות אישיות של בעלי העסקים או העובדים. הלמידה באמצעות מנטור עסקי היא בדרך כלל בתחומים שבהם לאדם זה אין ידע כלל או אין לו מספיק ידע, כדי לטפל בנושאים הללו במהלך הפעילות העסקית ולכן הוא זקוק לקבלת תמיכה מקצועית.

למידה באמצעות מנטור עסקי 

כאשר עסק מסוים הוא עסק יצרני לדוגמה ומתחיל לעסוק בייצוא של מוצריו לחו"ל, הנושא מצריך הרבה מאד ידע והכוונה כדי לבצע זאת. זה כרוך בחוקי היצוא, באופן ההתנהלות בנושא שילוח ימי ואווירי, עלויות, סדר הדברים ועוד. מי שאין לו את הידע הבסיסי ואת ההבנה יהיה לו קשה לבצע זאת והוא גם עלול לשלם על כך סכומים גבוהים במקום לחסוך בעלויות, אילו פעל בדרכים מקובלות אחרות.

לכן מנטור עסקי מעניק לעובד שיעורי ידע בנישות ספציפיות, מייעץ לו כיצד לפעול, פותח לו דלתות באמצעות אנשי קשר רלוונטיים ותומך בו מקצועית לאורך כל הדרך עד ההגעה ליעד. 

כאשר האדם שמקבל מנטורינג עסקי מבין את הדרך ואת החשיבה האסטרטגית, יהיה לו הרבה יותר קל לבצע את ההתנהלות היום יומית בתחום זה, הוא יקבל החלטות נכונות, יגדיל את היקפי הפעילות ירחיב את הכישורים המקצועיים שלו ויהיה לו סיפוק עצום על ההצלחה שהושגה.

הבסיס לניהול העסק 

במקרים רבים העובדה שיש מנטורינג עסקי שמלווה את בעלי העסק או את העובדים הבכירים סוללת את הדרך של העסק להגעה למטרות שהציבו לעצמם, כיוון שכעת הם מכירים את הנתיבים.  למידע נוסף בנושא ייעוץ עסקי לעסקים

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום היא בלוגרית מקצועית מעולם הפיננסים שהחלה את דרכה בגיל 20 כעובדת קבלן באחד מהבנקים הגדולים בארץ, ומהר מאוד הפכה את העבודה לאהבה. היא כותבת כבר כמה שנים על תחום הפיננסים, נדל"ן וכל נושא אחר בתחום הכלכלה.

Leave a comment