מה המשמעות של אובדן כושר עבודה זמני

בוודאי לא פעם שמעתם את המושג: "אובדן כושר עבודה". אם חליתם או נפצעתם ובשל זאת אינכם כשירים לעבוד במקום העבודה הקבוע שלכם באופן זמני או קבוע, הרי שעליכם לבדוק האם בגין זאת תוכלו לתבוע את הביטוח הלאומי או את חברות הביטוח הפרטיות בהן אתם מבוטחים, בכדי שתוכלו להבטיח את ההכנסה הרלוונטית לכם גם כאשר אינכם יכולים לעבוד. כמובן שבכדי לתבוע בגין אובדן כושר עבודה, יש להוכיח את המצב היטב. לצורך זאת, יש להיעזר בשירותיו של עו"ד פייפר כהן, עורך דין מנוסה ומקצועי בתחום, אשר יסייע לכם בליווי בתהליך כולו.

אובדן כושר עבודה זמני או קבוע

המושג אובדן כושר עבודה מתייחס לשני מצבים, אשר ההכרה בכל אחד מהם תזכה את האדם בדבר שונה. כך למשל, כאשר מדובר על אובדן כושר קבוע, מדובר על מצב שבו האדם איבד בשל מחלה או פציעה את יכולתו לעבוד במקום העבודה שלו ובכלל בתחום העבודה שבו הוא עבד. כלומר, האדם איננו יכול לעסוק בתחום עבודתו אלא רק בתחומי עבודה בעלי שכר נמוך יותר או תנאים פחות טובים. כמובן שיש מקרים שבהם אדם איננו יכול לעסוק באף אחד מתחומי העבודה הקיימים בשל מצבו. במקרה שכזה, האדם יוכל לתבוע את חברות הביטוח הפרטיות בהן הוא מבוטח ואת הביטוח הלאומי ולקבל קצבה חודשית המאפשרת לו להתפרנס בכבוד להמשך חייו. כמובן שעל האדם להוכיח שהוא איבד את כושר עבודתו לתמיד, על פי ההגדרה של העניין. לעומת זאת, אובדן כושר עבודה זמני הוא מצב זהה שבו אדם איבד את יכולתו לעבוד, אך מדובר במצב זמני. במקרה מעין זה האדם יתבע את חברות הביטוח בגין אובדן כושר עבודה זמני, אשר יזכה אותו בקצבה זמנית בהתאם למצבו.

ליווי בתהליך התביעה בגין אובדן כושר עבודה זמני

גם כאשר מדובר בתביעה הנוגעת לאובדן כושר עבודה זמני, הרי שאן להתפשר על ליווי מקצועי בתהליך על ידי עורך דין מנוסה, ותיק ומקצועי. בחירת עורך הדין הטוב ביותר בתחום זה, תסייע לכל אדם המעוניין להגיש תביעה בגין כושר עבודה זמני, לעשות זאת בצורה הטובה ביותר ולקבל את שמגיע לו תוך פרק זמן קצר

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום היא בלוגרית מקצועית מעולם הפיננסים שהחלה את דרכה בגיל 20 כעובדת קבלן באחד מהבנקים הגדולים בארץ, ומהר מאוד הפכה את העבודה לאהבה. היא כותבת כבר כמה שנים על תחום הפיננסים, נדל"ן וכל נושא אחר בתחום הכלכלה.

Leave a comment