איך קרן השתלמות?

אחד ממכשירי ההשקעה המשתלמים ביותר עבור הציבור הרחב הוא קרן השתלמות. זוהי קרן שבה כל אחד יכול להפקיד לעצמו כסף או שמעסיק יכול להפקיד כספים עבור עובדיו לקרן השתלמות. קרן השתלמות נחשבת למכשיר כל כך פופולרי מכמה סיבות: ראשית יש הטבות מס משמעותיות, ההשקעה היא לטווח בינוני, ניתן לעבור מקרן אחת לאחרת ומחברת ניהול אחת לאחרת מבלי שזה ייחשב אירוע מס ובדרך כלל גם הקרן תישא תשואה בנוסף לכל. אז איך בוחרים קרן השתלמות? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם בנושא.

ראשית – היכולת לעבור לקרן אחרת מבלי שייחשב אירוע מס:

חשוב מאוד שכאשר אתם מחפשים אחר חברת ניהול תוודאו עמה מראש ובשיחה מוקלטת שאכן אתם יכולים לעבור בין קרנות שונות ואפילו לחברת ניהול אחרת מבלי לשלם קנס ומבלי שזה ייחשב אירוע מס. אירוע מס הכוונה היא שאתם פודים את הכסף שלכם מוקדם מהמועד הרצוי לקבלת הטבת מס ולכן תצטרכו לשלם את המס המדובר. 

איך נמדוד הצלחה של קרן השתלמות?

הכספים שאנו מפקידים לקרן ההשתלמות מנוהלים על ידי מנהלי השקעות בבית השקעות המשקיעים את הכספים שלנו בקרנות שונות ואמורים לייצר לנו תשואה. זה כמובן לעולם אינו מובטח אך כדי לבחון כדאיות להשקעה בקרן השתלמות מסוימת כדאי לבחון את הביצועים שלה לאורך זמן. כלומר ביצועים טובים ותשואה לאורך חודש-חודשיים או אפילו שנה עשויים שלא להספיק וכדאי יהיה לבחון את הביצועים לאורך תקופות שונות, עליות וירידות, משברי שוק ועוד. זאת כדי למדוד את היכולות והביצועים של הקרן לאורך זמן, את היציבות שלה ואת הכדאיות להשקעה בה. לא כדאי? משקיעים בקרן אחרת כדאית יותר. ניתן לקרוא באינטרנט גם דוחות של העשור האחרון בנושא ועל פי הדוחות הללו לבחון את אפשרויות ההשקעה הבאות שלכם ואילו קרנות עושה רושם שיהיו יציבות יותר. מידע נוסף באתר https://idandigitali.co.il/

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום היא בלוגרית מקצועית מעולם הפיננסים שהחלה את דרכה בגיל 20 כעובדת קבלן באחד מהבנקים הגדולים בארץ, ומהר מאוד הפכה את העבודה לאהבה. היא כותבת כבר כמה שנים על תחום הפיננסים, נדל"ן וכל נושא אחר בתחום הכלכלה.

Leave a comment