עד כמה חשוב לעשות מחקר שוק?

מחקר שוק היא פעולה אשר מתבצעת על ידי חברות מקצועיות אשר עורכות סקרים, קבוצות מיקוד, ראיונות ותשאולים וזאת על מנת שניתן יהיה להבין את הלקוחות ואת שוק הצרכנים, כמו גם כדי לבצע מכלול שיפורים בבית העסק.

בעלי עסקים, חברות, ארגונים ומוסדות, מבצעים מידי פעם מחקרים, סקרים ושלל תשאולים לצד חברת גיאוקרטוגרפיה www.geokg.com על מנת לעמוד בתחרות בשוק, לשמור על עסק מרוויח וקיים, כאשר הכל מתנקז לשיפור שירות ושיפור מוצרים, תוך שיווקם אל הלקוחות בצורה הטובה מכל.

זה נכון, ביצוע מחקרים סקרים ותשאולים על ידי חברות מקצועיות היא פעולה מורכבת שדורשת זמן ומשאבים כמו גם תקציב לא מועט, כאשר חשיבות של ביצוע פעולות מסוג זה הינה בעדיפות עליונה.

אבל עד כמה חשוב לבצע מחקר שוק?

הנה כמה סיבות שיאפשרו להבין מדוע מחקר שוק מומלץ ונכון לבית העסק:

הכנסת מוצר חדש אל השוק – מחקר מסוג זה מתבצע לעיתים קרובות על מנת לבדוק ולסקור את מצב השוק לפני השקה או החדרה של מוצר חדש. באמצעות מחקר שוק אפשר להבין האם המוצר הכרחי, או האם השירות כדאי וזאת למען הגדלת הרווחים של עסק או חברה.

שימור לקוחות – מחקר שוק נעשה פעמים רבות כדי להבין מה מצב המתחרים, כיצד הם שומרים על הלקוחות שלהם ומה מושך לקוחות אל חברה כזאת או אחרת. בכך אפשר להבין יותר את הצרכים של קהל היעד ולכוון נכון אל צרכי הלקוח.

קראו גם: כך תגיעו לקהל לקוחות רחב יותר

שיפור ומינוף השירות – מחקר שוק מאפשר לרבים מבעלי העסקים והחברות לבצע שיפור ומינוף השירות. ביצוע מחקר כזה יקנה דוח מקצועי אשר באמצעותו אפשר להגיע לתובנות חדשות לגבי השירות ומינוף השירות למקומות גבוהים ונכונים יותר.

מתן תשומת לב אל טענות צרכנים – בזמן שמבצעים מחקרי שוק, מבצעים גם סקרי שביעות רצון ושלל תשאולים אשר נודעו לבדוק טענות, השגות ומענות של צרכנים. בכך אפשר להיות "עם היד על הדופק" בכל הנוגע לשירות ומוצר טוב.

שיווק ופרסום נכונים יותר – כאשר בוחנים את השוק בצורה מקצועית, ניתן לדעת כיצד לפנות אל קהל היעד בדרך נכונה, תוך שיווק ופרסום מדויקים. באמצעות כל אלה ניתן לשפר שירות, למנף סיטואציות ולבצע שלל תהליכי שיווק ומכירות בצורה נכונה ומקצועית.

קראו גם: פרסום ממומן לעסקים שרוצים לידים מידיים

לסיכום, ביצוע מחקר שוק מאפשר דרך נכונה ואפקטיבית לביצוע פעולות חשובות בבית העסק. לכן חשוב תמיד לבחור אחר חברה מקצועית ליישום הפעולה.

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום היא בלוגרית מקצועית מעולם הפיננסים שהחלה את דרכה בגיל 20 כעובדת קבלן באחד מהבנקים הגדולים בארץ, ומהר מאוד הפכה את העבודה לאהבה. היא כותבת כבר כמה שנים על תחום הפיננסים, נדל"ן וכל נושא אחר בתחום הכלכלה.

Leave a comment