איך לבחור שמאי רכב

תאונת דרכים היא אף פעם לא נעימה. בין אם מדובר על תאונה שרואים בכביש במהלך נסיעה, ובמיוחד אם מדובר על תאונה שאנו היינו מעורבים בה. גם אם אנו נהגים זהירים ומנוסים, לא מתעסקים בטלפון או כל דבר אחר שעלול להסיח את דעתנו מהכביש ומצייתים לכל החוקים והתמרורים – תמיד יהיו נהגים אחרים בכביש שאינם נוהגים בזהירות, שלא טרחו להתקין ברכבם דיבורית מודרנית ובכך מסכנים לא רק את עצמם אלא את כל מי שנמצא על הכביש.

במקרים בהם לצערנו נאלצים להיות מעורבים בתאונה, חשוב כמובן קודם כל לוודא את שלמות ובריאות הגוף ובמקרה הצורך להתפנות לבדיקות מקיפות נוספות בבית חולים. במקרים בהם מדובר על תאונה קלה של פגיעה ברכב בלבד, חשוב גם לא להקל ראש ולבצע את הבדיקות הנדרשות לצורך כיסוי הנזק על ידי חברת הביטוח.

לאחר תאונה פונים אל שמאי רכב מומחה

חברת הביטוח שלנו צריכה לדאוג לנו בכל הנוגע לנזק שנגרם לרכב, אם בגלל גניבה או תאונה בה הרכב ניזוק ואיננו יכולים להשתמש בו או עליו לעבור תיקונים הכרחיים. במהלך תאונה יכול להיגרם לרכב נזק משתנה, אם בחלק החיצוני שלו או בחלק הפנימי, ואת הערכת הנזק שנגרם רק שמאי רכב יכול לבצע.

תפקידו של שמאי הרכב הוא לבדוק את הרכב שעבר תאונה, לאמוד את הנזקים שנגרמו לכל חלקי הרכב וכך לתת הערכה כספית בנוגע להיקף התיקונים הנדרשים כך שחברת הביטוח תקבל דו"ח מפורט בנוגע לפיצוי הכספי שהיא תעניק למבוטח.

כך תבחרו שמאי רכב מקצועי ואמין

רכב שעבר תאונת דרכים יורד באופן אוטומטי מבחינת שווי הערך הכספי שלו. גם אם מדובר על רכב ישן או אחד שאתם כבר חושבים למסור לפירוק רכבים, או שהנזק שנגרם אינו משמעותי, פגיעה בשלד של הרכב גורמת לירידת ערך שלו. כדי לקבל מידע אמין ומקצועי של שוויו של הרכב לאחר תאונה, יש לפנות אל שמאי רכב מומלץ בלינק הזה המומחה בתחום. מומלץ לבחור שמאי בעל וותק וניסיון רב בתחום השמאות, ושברשותו מספר רב של הסמכות שהוא עבר במהלך הזמן כדי להתמקצע כמו שצריך בתחום הרכב שמשתנה ומתפתח משנה לשנה.

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום היא בלוגרית מקצועית מעולם הפיננסים שהחלה את דרכה בגיל 20 כעובדת קבלן באחד מהבנקים הגדולים בארץ, ומהר מאוד הפכה את העבודה לאהבה. היא כותבת כבר כמה שנים על תחום הפיננסים, נדל"ן וכל נושא אחר בתחום הכלכלה.

Leave a comment