מיני מתיחת פנים – טיפול חדשני ללא הרדמה

הגיל מתחיל להראות את אותותיו? אחד מהסימנים הבולטים ביותר המעידים על הגיל האמיתי של גבר או אישה הוא היווצרות קמטים, כאשר אלו מופיעים בעיקר באזור הפנים. הקמטים הם למעשה קפלים הנוצרים בעור כתוצאה מחוסר מתיחה באזור מסוים, זאת בעקבות פגיעה שנוצרה בסיבי הקולגן.

הסיבות להיווצרות קמטים הן רבות וביניהן ניתן למנות גם נזקי שמש ואקלים, ובאופן כללי השפעתיו של כוח המשיכה על שרירי הפנים במשך השנים. ניתן לומר כי הגיל הוא הגורם המרכזי ביותר בהיווצרות קמטים, אך גם אנשים צעירים יחסית עלולים לסבול מבעיה מטרידה זו. הפתרון לכך הוא טיפול אסתטי חדשני ויעיל המחליף את שיטת מתיחת הפנים המסורתית.

מהו טיפול מיני מתיחת פנים?

למרות שהקמטים אינם גורמים להשלכות בריאותיות מזיקות, הפגיעה במראה החיצוני והאסתטי של האדם היא ניכרת וגורמת להרגשת חוסר ביטחון. כדי לטפל בבעיה אסתטית זו היה נהוג בעבר לבצע ניתוח פולשני ומורכב של מתיחת פנים, כאשר בסופו המטופלים סבלו מכאבים וזמן החלמה ממושך.

הודות להתפתחויות בתחום הרפואה האסתטית, קיים היום טיפול חדשני ומתקדם הנקרא מיני מתיחת פנים. טיפול זה מאפשר למטופלים ליהנות מתוצאות של עור פנים מתוח ויפה, ללא צורך בהרדמה מלאה וזמן החלמה ממושך.

כיצד הטיפול מתבצע?

לפני תחיל הטיפול המנתח מבצע הרדמה מקומית באזור הרלוונטי למתיחה ובודק אם אפשר גם לעשות מתיחה לסנטר כפול, ולאחר מכן מתבצעים חתכים זעירים במיוחד בקו החיבור של האוזן – זאת כדי להסתיר את מראה הצלקות, למרות שמדובר על צלקות קטנטנות. בשלב הבא מתבצעת מתיחת הפנים על פי תוכנית הטיפול שנבחרה על ידי המטופל, ובהתאם לתוצאה הסופית הרצויה. עודפי העור (שהם למעשה הקמטים / קפלים שנוצרו בעור) מוסרים מיד לאחר מכן, והחתכים נתפרים בקפידה להשבת המראה הטבעי בפנים.

תוך כמה זמן רואים תוצאות?

כיוון שהטיפול מתבצע באופן כירורגי, זמן ההחלמה הרצוי לאיחוי מלא של החתכים שנוצרו הוא כשבוע בממוצע. כמו כל ניתוח, גם במקרה זה עלולות להיווצר תופעות לוואי שגרתיות לניתוחים כמו שטפי דם, אדמומיות, נפיחות ורגישות באזור המטופל.

בשונה מניתוח מתיחת פנים רגיל, ניתן לראות את תוצאות הטיפול של מיני מתיחת פנים תוך שבוע בלבד. זאת כתוצאה מהתערבות כירורגית מינימלית, כך שהעור מתאושש במהרה והתוצאות ניכרות לעין באופן מהיר ובולט.

למי הטיפול מיועד?

מיני מתיחת פנים מיועד לנשים וגברים המעוניינים לשפר את המראה האסתטי של הפנים שלהם, ובעיקר את החלק התחתון של הפנים והצוואר שצבר קמטים ועודפי עור כתוצאה מהזדקנות העור. בשונה ממה שנהוג לחשוב, טיפול מסוג זה אידיאלי דווקא עבור אנשים בקבוצת גיל של 40 פלוס הסובלים מההשלכות של קמטים בצוואר ובפנים, ומעוניינים להצעיר את מראה הפנים ולהיראות מטופחים ויפים גם בגיל מבוגר.

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום היא בלוגרית מקצועית מעולם הפיננסים שהחלה את דרכה בגיל 20 כעובדת קבלן באחד מהבנקים הגדולים בארץ, ומהר מאוד הפכה את העבודה לאהבה. היא כותבת כבר כמה שנים על תחום הפיננסים, נדל"ן וכל נושא אחר בתחום הכלכלה.

Leave a comment