מהם משאבי אנוש

היום כבר אין שום ספק כי המשאב החשוב וההכרחי ביותר עבור ההצלחה של כל ארגון וכל חברה, הוא משאבי האנוש, או במילים אחרות- העובדים. לא ניתן להחזיק את החברה ללא עובדים חרוצים ואמינים, אשר מוכנים לעשות את המאמץ הנדרש על מנת לבצע את העבודה שלהם בצורה האיכותית והמקצועית ביותר. אך על מנת לגייס את העובדים המתאימים ביותר לאופי של החברה, יש צורך במחלת משאבי אנוש שתתמחה בתחום. עובדי המחלה אחראים למעשה על כל תהליך הגיוס של העובדים, הטיפול בפיתוח הקריירה האישית של כל עובד וכמובן טיפול ברווחת העובד ובכל הבעיות השונות שעלולות לצוץ בזמן העבודה. ישנן חברות וארגונים אשר בוחרים לעבוד עם חברת השמה או עם חברת משאבי אנוש, על מנת לחסוך מעצמם את כל תהליך הגיוס, ובכך לחסוך לא מעט זמן ומשאבים.

כל מה שחשוב לדעת לגבי ניהול משאבי אנוש

מחלקת משאבי אנוש הינה המחלקה שקיימת ברוב הארגונים הגדולים, שמטרתה לנהל את כוח האדם בארגון. ההתייחסות הכללית לעובדים היא בתור משאב חיוני וחשוב עבור החברה, בדיוק כפי שמסתכלים על חומרי גלם, מזומן וכדומה. במילים אחרות, אין כאן התייחסות לבני אדם בתור אישיות נפרדת, אלא בתור עובדים שיכולים לספק תועלת עבור החברה. המטרה של מחלקת משאבי אנוש היא למצוא את האיזון בין האינטרסים של החברה לבין האינטרסים של העובד. בעוד שכל עובד היה רוצה ליהנות מתנאים ושכר גבוה יותר, המטרה של הארגון היא להגדיל את תפוקת העבודה ולייעל את כל התהליך. 

לסיכום, משאבי אנוש הינם למעשה העובדים אשר עובדים בכל חברה, ארגון או בית עסק. מדובר על אחד המשאבים המהותיים ביותר של כל עסק, היות וללא עובדים יעילים ומיומנים, העסק לא יוכל להמשיך לתפקד.

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום היא בלוגרית מקצועית מעולם הפיננסים שהחלה את דרכה בגיל 20 כעובדת קבלן באחד מהבנקים הגדולים בארץ, ומהר מאוד הפכה את העבודה לאהבה. היא כותבת כבר כמה שנים על תחום הפיננסים, נדל"ן וכל נושא אחר בתחום הכלכלה.

Leave a comment