הבעל לא רוצה לשלם מזונות? אל תלחמי בזה לבד!

המונח המשפטי מזונות

קיימים 2 סוגים של דמי מזונות בגירושין

  • מזונות אישה
  • מזונות ילדים

מזונות אישה 

חובת תשלום מזונות לאישה חלה על הבעל במידה ואשתו אינה עובדת, עד מועד הגט. הוא מחוייב לדאוג לכל צרכיה של האישה, בהתאם לרמת החיים אליה הורגלה בתקופת הנישואים.

מזונות ילדים

מזונות ילדים ואופן גביית מזונות באמצעות הרשויות, מהווה תשלום חודשי קבוע עד להגעתם של הילדים לגיל בגרות, משמע גיל 18.

חיוב משפטי זה, קבוע בחוק והוא מוטל על שני ההורים הגרושים, בכפוף להסדרי המשמורת על ילדיהם המשותפים והמצב הכלכלי של כל אחד מבני הזוג בנפרד.

הגרוש לא משלם מזונות?

גם פסק דין בעניין תביעה למזונות אישה או בעניין תביעה עבור מזונות ילדים, ככל פסק דין אחר, ניתן לגבות במסגרת תיק הוצאה לפועל. בפני האישה עומדת האפשרות לבקש גם צו מאסר. צו מאסר כנגד הגרוש. זאת כמו כן, כל אותם הליכים רגילים שאותם ניתן להפעיל כנגד אדם החייב בהוצאה לפועל. בין ההליכים אותו יכולה לנקוט האישה: עיקול מיטלטלין כמו כן עיכוב יציאה מהארץ, בנוסף לזאת, עיקול משכורת, על אחת כמה וכמה גם עיקול על חשבונות הבנק של הגרוש.

מעוניינים ביעוץ? היכנסו לאתר https://www.lawlife.co.il/ או התקשרו כעת לטלפון שלנו ופנייתכם תענה בסובלנות, הבנה, אדיבות, מקצועיות ודיסקרטיות מלאה., תוך הבנת הצרכים והתנאים בהם אתם שרויים.

משרדנו מכבד ומבין את הסיטואציה אליה נקלעתם. משרדנו מעניק שירות בהתאם לצורך שלכם על מנת להביא לפתרון הבעיה בצורה המהירה והיעילה ביותר.

יונית גזל, מייסדת המשרד, הינה עורכת דין בכירה בתחום הגירושין חברה פעילה בפורום משפחה בלשכת עורכי הדין.

בנוסף לתואר במשפטים היא בעלת תעודת מגשרת מוסמכת בגישור משפחתי עם ניסיון רב בגישור של זוגות מתגרשים שהניב מספר רב של תיקי הסכם בבית המשפט לענייני משפחה ובבית הדין הרבני. עורכת הדין יונית גזל צברה מאות שעות של השתלמויות תעודה בתחום הגירושין מטעם לשכת עורכי הדין, ייצגה במאות תיקים בנושא מזונות ותשמח לסייע לך לקבל את אשר מגיע לך מבחינת תשלומי מזונות על פי חוק.

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום היא בלוגרית מקצועית מעולם הפיננסים שהחלה את דרכה בגיל 20 כעובדת קבלן באחד מהבנקים הגדולים בארץ, ומהר מאוד הפכה את העבודה לאהבה. היא כותבת כבר כמה שנים על תחום הפיננסים, נדל"ן וכל נושא אחר בתחום הכלכלה.

Leave a comment