שמתי דלק לא נכון – ככה תשאבו את הדלק

כאשר מתדלקים חשוב מאוד לפעול בצורה זהירה ועם שימת לב רבה. כיוון שלא פעם מתרחש מקרה בו נהג מתדלק את רכבו, ומגלה מאוחר מידי שהוא תדלק בדלק לא נכון. במקרה כזה חשוב לדעת כי תדלוק שגוי יכול להזיק שעלול לגרום לנזקים חמורים לכלי הרכב. ולכן אם קרה לכם מקרה כזה אל תנסו לנסוע אפילו לא נסיעה קצרה. עמדו במקום ונסו למצוא את הפתרון המומלץ והאפשרי.

לפנות לטכנאי שירות

יש כיום מענה מקצועי עבור מקרים כאלו בהם תדלקנו את הרכב בדלק לא נכון. מדובר על חברה מקצועית כמו עמי פיקס שמציעה מענה בתחום זה. לחברה יש מכשור מיוחד אשר מאפשר לבצע שאיבה של הדלק אותו מילאנו במכל. באמצעות המכשור הזה ניתן לבצע שאיבה גם ברכבים בהם הגישה למכל הדלק אינה נוחה. אם כי השיטה הזו אינה מתאימה למשאיות.

ניקוי יסודי של הרכב

לאחר שבוצעה שאיבה ינקה איש המקצוע את המערכת כולה, כדי לוודא כי לא נשארו ברכב שיירים של דלק לא נכון. פעולה זו מתבצעת על ידי איש מקצוע שמכיר היטב את מבנה הרכב ואת המקומות בהם יש לבצע את הניקיון כדי למנוע נזקים. היות ומדובר על טעות שעלולה לגרור בעקבותיה נזקים משמעותיים, חובה לפנות אל איש מקצוע שמכיר את המקרה הזה, ויודע מה עליו לעשות כדי לטפל בעניין. איש מקצוע בעל מומחיות בתחום יוכל להציע את הפתרון המוצלח, ולאפשר לכם לתדלק מחדש את הרכב בדלק הנכון.

שאיבה עצמית – האם זה אפשרי?

קיימת אפשרות לבצע שאיבה עצמית, אבל זה לא אפשרי בכל רכב. כמו כן חשוב כי הנהג ידע כיצד מבצעים את השאיבה. יש משאבות ייעודיות אשר מאפשרות מיוחדות שתוכלנה לאפשר את השאיבה הזו. אם כי חשוב להכיר את המבנה של הרכב ואת המשאבות הקיימות, כדי לוודא כי המשאבה אכן תוכל לסייע בעניין ולאפשר לנהג לשאוב את הדלק הלא נכון מתוך כלי הרכב. אבל ככלל – פעולת תדלוק מבצעים מתוך מחשבה ועם שימת לב כדי למנוע טעויות.

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום היא בלוגרית מקצועית מעולם הפיננסים שהחלה את דרכה בגיל 20 כעובדת קבלן באחד מהבנקים הגדולים בארץ, ומהר מאוד הפכה את העבודה לאהבה. היא כותבת כבר כמה שנים על תחום הפיננסים, נדל"ן וכל נושא אחר בתחום הכלכלה.

Leave a comment