השקעות למתחילים: איך לעשות כסף מכסף?

כסף הוא משאב יקר שלא תמיד זמין לנו. אבל כאשר יש ברשותנו כסף פנוי, כלומר כזה שאנחנו לא זקוקים לו עבור הוצאות המחיה השותפות שלנו – יש לנו סיכוי טוב להגדיל אותו. כי כסף מביא כסף. בין אם אתם אנשי עסקים מיומנים ובין אם אתם משקיעים בתחילת הדרך, אתם בוודאי מחפשים מידע ורוצים לשפר את היכולת שלכם לעשות כסף מכסף. למעשה יש מספר דרכים בהם נוכל להפוך את הכסף שיש לנו למנוע שמייצר לנו עוד כסף באופן קבוע וללא השקעה רציפה. מה שאנחנו מכנים הכנסה פסיבית.

כך ניתן לייצר כסף מכסף

  • השקעות נדל"ן – אופציה מוכרת ורווחת היא השקעות נדל"ן. אפיק זה מאפשר לרכוש נכס כמו דירה או משרד ולהשכיר אותו. התשלום החודשי שבעל הנכס מקבל הוא כסף שנכנס באופן פסיבי דבר חודש בחודשו. כמובן שיש הוצאות לעיתים וגם התעסקות סביב השכרת הנכס. אבל בכל זאת העסקה הזו מוגדרת כיוצרת הכנסה פסיבית. (למדו לאתר נכסי נדל"ן להשקעה בגרמניה).
  • השקעות בשוק ההון – השקעות בשוק ההון אף הן אפשריות. מדובר על עסקאות שונות אשר מתבצעות לאחר שרכשנו ידע מתאים בדבר מסחר בשוק ההון. סוחרים מנוסים מצליחים לסחור ולהרוויח. נכון, יש גם הפסדים ועסקאות כושלות, אבל מי שיודע לעבוד ולסחור בהחלט יכול לגרוף סכומים גבוהים לחשבונו.
  • השקעות סטארטאפ – בעידן בו הטכנולוגיה כובשת נתחים נוספים מהחיים האנושיים, השקעות סטארט אפ הם חלק מהחיים. עוד ועוד פיתוחים ומכשירים, עוד טכנולוגיות שתשפרנה לנו את החיים. משקיעים רבים הרוויחו סכומים בלתי מבוטלים מתחום השקעות זה.

בכל השקעה שהיא צריך להיות זהירים מאוד. לבחון היטב את הסיכונים ואת ההוצאות הכרוכות בהשקעה. כמו כן יש לקחת בחשבון את האפשרות החמורה של אבדן הכסף ואת ההשלכה של זה על החיים שלנו.

חולמים על הכנסה פסיבית? זה אפשרי, דוגמאות בלינק https://bddror.co.il/2020/06/21/passive-income-what-is-it-and-why-is-it-so-necessary/

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום היא בלוגרית מקצועית מעולם הפיננסים שהחלה את דרכה בגיל 20 כעובדת קבלן באחד מהבנקים הגדולים בארץ, ומהר מאוד הפכה את העבודה לאהבה. היא כותבת כבר כמה שנים על תחום הפיננסים, נדל"ן וכל נושא אחר בתחום הכלכלה.

Leave a comment