האם יש תקופה "נכונה" לקנות דירה?

אין חולק על כך שרכישת דירה היא עסקה בעלת משמעות רבה עבור מרבית האנשים. כי כולנו מודעים לכך שרכישת דירה למגורים או להשקעה היא אחת העסקאות הגדולות ביותר שנערוך אי פעם. אלא אם כן אנו אנשי נדל"ן ואנחנו עוסקים בענף… אבל כל עוד אנחנו לא שם, רכישת הדירה היא צעד בעל משמעות אדירה שמשפיע מאוד על המצב הכלכלי שלנו, על חווית המגורים שלנו ואף על החברה בסביבתה נחיה. היות שכך עלינו לעשות סדר בדברים, ולהחליט על הקנייה בצורה מסודרת ואחראית מאוד. רק כך נוכל להיות בטוחים בדבר כדאיות העסקה, מידע נוסף באתר https://appela.co.il.

תקופות נכונות ולא נכונות

בכל תחום יש תקופות זוהרות יותר וזוהרות פחות. כלומר, ימים בהם התחום משגשג ופורח, בהשוואה לימים אפורים שכמעט לא מתבצעות בהן עסקאות. אך בשונה לכל תחום שההבדלים בו אינם מרחיקי לכת, כאשר מדובר על קניית דירה ההבדלים עשויים להיות של שמים וארץ. כי מחירים בתחום הנדל"ן חווים שינויים דרסטיים, ולא נכון יהיה להתעלם מכך. היות שאלו הם פני הדברים יהיה נכון לשקול היטב את הרכישה, ולשקול את התקופה המדוברת ואת המאפיינים שלה. ההחלטה שלנו תהיה בהתאם לכך.

עליית מחירי הנדל"ן

חשוב מאוד לציין כי מחירי הנדל"ן בארץ עולים מעלה, ולא מפסיקים במגמה זו. כן, זה כבר למעלה מעשור שהמחירים הולכים ועולים, ומחירה של דירה בשנת 2020 עשויה להגיע לסכומים שלא היינו חולמים עליהם לפני עשרות שנים. יש אולי מי שיאמר שכדאי לחכות כי המחירים עוד ירדו, אבל מומחי נדל"ן טוענים שלא נכון לשבת על הגדר ולהמתין למחירים שירדו. כי מסתמן שהם רק ימשיכו לעלות מעלה. היות שכך מי ששוקל ברצינות לרכוש דירה, כדאי יהיה שיעשה זאת בהקדם האפשרי. כיוון שכל יום שעובר מביא לתנודות נוספות במחירי הדירות.

>קראו גם על שמאות מקרקעין לעורכי דין

פרויקטים חדשים וקניית דירה

אם כי יש להתייחס למצבים משתנים שנגרמים כתוצאה מפעילות בתחום הנדל"ן. לדוגמה, כאשר מתחיל פרויקט חדש שכולל מספר רב של יחידות דיור, הדבר עשוי להשפיע על מחירי הדירות באזור. כך שיתכן ונכון יהיה לנצל הזדמנות זו.

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום היא בלוגרית מקצועית מעולם הפיננסים שהחלה את דרכה בגיל 20 כעובדת קבלן באחד מהבנקים הגדולים בארץ, ומהר מאוד הפכה את העבודה לאהבה. היא כותבת כבר כמה שנים על תחום הפיננסים, נדל"ן וכל נושא אחר בתחום הכלכלה.

Leave a comment