מדוע כל עסק צריך עורך דין?

ניהול עסק הוא משהו שמצריך מבעל העסק לא מעט אנרגיות, זמן ותעסוקה. בעל העסק אחראי על המחלקות השונות בעסק, על ניהול העבודה, על ביצוע העבודה על הצד הטוב ביותר ובאופן כללי על כך שהכול יעבוד בצורה תקינה והעסק ימשיך להתפתח. במקרים מסוימים בעל העסק לא יכול לספק את העבודה הנדרשת כמו למשל בהיבט המשפטי. לצורך כך העסק צריך עורך דין שייצג אותו ויעמוד לצידו בעת הצורך. עורך הדין כמובן לא צריך לשבת במשרדי החברה ופשוט יספק את השירות לפי הצורך.

עורך דין לייצוג מול ספקים וגופים שונים

בעסקים מסוימים, כמו למשל בתחום ההייטק, יש אינטראקציה רבה עם ספקים, משקיעים, עובדים ואנשים מתחומים שונים כמו גם תקשורת עם גופים שונים. עורך דין מטעם החברה יוכל לנהל את האינטראקציה הזו בשם החברה: בעריכת הסכמים, ניהול משא ומתן, חתימה על הסכמים, ענייני מימון, מיסים, רישום פטנטים, מכירת העסק או זכויות למוצר מסוים ועוד.

עורך דין לעריכת חוזים והסכמים

חלק ניכר מעבודה והקיום של כל עסק היא הטיפול בחוזים והסכמים מסוגים שונים. אלה יכולים להיות שוכרים/משכירים, מול לקוחות, מול עובדים, מול ספקים ועוד. לדוגמה: הסכם סודיות שמגן על מידע רגיש שאנשים בתוך החברה נחשפים אליו ואנו לא רוצים שיצא החוצה. יש גם הסכמי ממון כשהחברה רוצה להשיג מימון/השקעה אז יש חוזה שמעגן את תנאי ההשקעה. הסכמי שכירות אלו הסכמים שבין שוכר למשכיר נכס כלשהו. לדוגמה חברה השוכרת משרד תנהל חוזה שכירות מול בעלי המשרד.

לסיכום; כל עסק זקוק לעורך דין ועדיף בתחום התמחות הקשורים בחוזים, בעסקים ובנושאים בהם החברה עוסקת. זאת כדי שיוכל לייצג את החברה על הצד הטוב ביותר ולהבין במושגי החברה השונים.

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום היא בלוגרית מקצועית מעולם הפיננסים שהחלה את דרכה בגיל 20 כעובדת קבלן באחד מהבנקים הגדולים בארץ, ומהר מאוד הפכה את העבודה לאהבה. היא כותבת כבר כמה שנים על תחום הפיננסים, נדל"ן וכל נושא אחר בתחום הכלכלה.

Leave a comment