רישום פטנטים נכון מתחיל בבדיקת פטנטים

אנשים רבים מסתכלים על הנושא של רישום פטנטים בעין עקומה. הם מאמינים כי הפטנטים גורמים לכך שמחירם של מוצרים רבים הוא גבוה במיוחד מכיוון שלמעשה הפטנט מעניק לחברה מונופול על המוצר וכאשר יש מונופול המחיר הוא הרבה יותר גבוה ועל כן נוצר עיוות בשוק. אך מה שאותם אנשים אינם מבינים ואינם קולטים זו העובדה כי הפטנט הכרחי בעולם המודרני וזאת עקב העובדה כי הוא מעודד חברות להשקיע משאבים עצומים בפיתוח של מוצרים חדשים. אם לחברה לא יהיה פטנט על המוצר וכך מונופול למשך זמן מסוים לא יהיה לה כל תמריץ להשקיע בפיתוח המוצר ועל כן פטנט הוא כלי הכרחי בכלכלה המודרנית. אתם צריכים להבין כי כל רישום של פטנט מתחיל בבדיקת הפטנטים הקיימים בשוק וזאת בכדי לוודא כי הפטנט לא נרשם כבר ובכדי להבין מהו המצב בשוק של המוצר שאנו פיתחנו.

האם לבצע את הבדיקה באופן עצמאי?

עליכם להבין כי רישום פטנטים ובדיקת פטנטים הוא מקצוע לכל דבר ועניין הדורש הבנה מעמיקה בשני נושאים עיקריים הן בתחום הטכנולוגי והן בתחום המשפטי. זוהי מומחיות אשר לרוב האנשים אין ולכן ניתן לומר כי ממש לא כל אדם או אפילו עו"ד יכול לרשום את הפטנט בצורה הטובה ביותר שיש. עליכם להבין גם כי ההיסטוריה מלאה במקרים אשר פטנטים נרשמו בצורה לא טובה מה שהוביל לנזק עצום לחברה המפתחת. על רקע זה אנחנו ממליצים לכם לשים לב למי אתם פונים בשביל רישום הפטנט ולשים על כך דגש עצום מכיוון שיכול להיות שכל עתיד החברה שלכם תלוי בפטנט זה ועל כך אתם חייבים לתת את הדעת.

שימו לב לניסיון של עורך הפטנטים

אז כיצד נבחר את עורך הפטנטים הטוב ביותר? מה אנחנו צריכים לעשות בכדי לוודא זאת? אם כן אתם צריכים להבין כי אם יש דבר העוזר לכם להכריע האם מדובר בעורך פטנטים טוב או לא זה הניסיון של עורך הפטנטים. עליכם להבין כי ככל שעורך הפטנטים יותר מנוסה כך סביר להניח כי הוא ידע לרשום את הפטנט שלכם בצורה יותר טובה ועל כן יש לשים דגש רב על הניסיון של האיש המקצוע.

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום היא בלוגרית מקצועית מעולם הפיננסים שהחלה את דרכה בגיל 20 כעובדת קבלן באחד מהבנקים הגדולים בארץ, ומהר מאוד הפכה את העבודה לאהבה. היא כותבת כבר כמה שנים על תחום הפיננסים, נדל"ן וכל נושא אחר בתחום הכלכלה.

Leave a comment