הסבר על פנסיה לעצמאיים

קרן פנסיה היא דבר חשוב מאוד. מדובר על רשת ביטחון כלכלית בגיל שבו אדם יוצר לפנסיה. מדובר בגיל שמבחינה חוקית האדם יכול כבר שלא לעבוד ולהתפרנס מכספי הפנסיה אשר חסך במשך כל חייו. כל שכיר מפריש לקרן הפנסיה שלו סכום כלשהו הנקבע מראש באופן חודשי, לקרן פנסיה כזו או אחרת. בעוד שלשכירים אין בחירה אם להפריש לקרן הפנסיה שלהם או לא והדבר מתבצע באופן אוטומטי בכל מקום עבודה, הרי שעצמאיים היו בוחרים לעצמם האם להפריש לקרן פנסיה או לא עד שנת 2017. מכיוון שנוצר מצב שבו לעצמאיים רבים לא היו כספי פנסיה שיכלו להוות רשת ביטחון עבורם בגיל פרישה, הרי שהמדינה החליטה לחוקק חוק המחייב גם עצמאיים לחסוך לפנסיה.

פנסיה לעצמאיים

פנסיה לעצמאיים

החל משנת 2017, עצמאיים מחויבים על פי החוק להפריש באופן חודשי מהמשכורת שלהם סכום כלשהו שמיועד עבור כספי הפנסיה העתידיים שלהם. כל עצמאי אשר מפריש כספי פנסיה ממשכורתו החודשית, יקבל מהממשלה הטבות שונות כגון: הטבות בביטוח הלאומי, הטבות מס ועוד. מדובר ביוזמה של הממשלה אשר מטרתה היא לאפשר גם לעצמאיים להתפרנס בכבוד כאשר הם מגיעים לגיל המוגדר כגיל הפנסיה על פי החוק. לכל עצמאי יש את היכולת לבחור עבורו מוצר כלשהו לחיסכון כספי הפנסיה שלו. בין אם מדובר בחיסכון לקופת גמל, בין אם מדובר בביטוח מנהלים ובין אם מדובר בקרן פנסיה.

כיצד בוחרים מוצר פנסיוני לצורך חיסכון כספי הפנסיה לעצמאיים

אם אתה עצמאי אשר תוהה כיצד כדאי לך לחסוך כספי פנסיה, באופן שהם יניבו את התשואה הגבוהה ביותר ומעוניין לקבל הסבר על פנסיה לעצמאיים, כדאי מאוד שלא תחליט החלטה פזיזה מדי, מבלי לבדוק את כל האופציות העומדות בפניך בצורה הטובה ביותר. על מנת לבחון זאת בצורה הטובה ביותר, עליך לחפש מידע מהימן הנוגע לתחום של פנסיה לעצמאיים. מידע מעין זה, יסייע לך לקבל את כל המידע הנחוץ על מוצרי הפנסיה השונים ועל האופן שבו אתה כעצמאי תצליח לחסוך את הכסף שלך בצורה הטובה ביותר ולקבל את מלוא הכסף המגיע לך כאשר תגיע לגיל הפרישה

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום היא בלוגרית מקצועית מעולם הפיננסים שהחלה את דרכה בגיל 20 כעובדת קבלן באחד מהבנקים הגדולים בארץ, ומהר מאוד הפכה את העבודה לאהבה. היא כותבת כבר כמה שנים על תחום הפיננסים, נדל"ן וכל נושא אחר בתחום הכלכלה.

Leave a comment