קופות ממוחשבות לעסקים

קופה ממוחשבת היא הליבה של העסק והיא כבר מזמן לא מכונה טכנית המחשבת כמה עולים מספר  פריטים שרוכש הלקוח.

קופות ממוחשבות לעסקים check-box הן למעשה מחשב המכיל מידע רב ועדכני ומשרת באופן רוחבי צרכים רבים של בעל העסק.

קופות ממוחשבות לעסקים

אפשר להזין בתוכנה הייעודית את מחיריהם של פריטים רבים כמו לדוגמה ירקות ברשתות השיווק, ברגע שהשקית נשקלת, התוכנה מחשבת את העלות, על פי המחיר לקילוגרם של פריט זה.

מעבר לכך מחיריהם של כל המוצרים הקיימים בחנות מוזנים על פי הברקוד שלהם וכך לאחר שהסורק קולט את הברקוד, מופיע באופן אוטומטי המחיר של המוצר הספציפי. כאשר יש החלטות על מבצעים המערכת קולטת את הנתונים שהוקלדו כמו 1+1 או מחיר מוזל ועל פי המבצעים מופיעות העלויות בחשבון של הלקוח.

שיטה זו היא נוחה מאד גם לבעל העסק וגם ללקוח כיוון שהמידע מפורט, קריא ומובן ואין כל צורך להשתמש בשיטות הישנות. 

דוחות ממוחשבים המופקים מהקופה 

הקופה של צ'ק בוקס היא גם ה back office  של העסק. אפשר באמצעות המידע הרב שנאגר בה להפיק סוגים שונים של דוחות אשר סוקרים תחומי פעילות שונים. לדוגמה, מה היקף המכירה של פריט זה או אחר, אם מבצע גרם לכך שיימכרו כמויות גדולות יותר, אם יש פריט שלא נמכר כלל, כדאי להחזירו לספק כי על מדף זה יוצבו פריטים שנמכרים ועוד. 

הדוחות כוללים את המחזורים היומיים והחודשיים ואפשר לבצע השוואות משנה לשנה או מערב פסח לערב פסח ולראות את השינויים, כדי ללמוד מכך מהם הצעדים שיש לבצע בחנות כדי להגדיל את המכירות שיובילו לעליית הרווחים.

חשוב לדעת להפיק ולנתח את הדוחות וכך לייעל את הפעילות הכלכלית, בכל בית עסק.

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום היא בלוגרית מקצועית מעולם הפיננסים שהחלה את דרכה בגיל 20 כעובדת קבלן באחד מהבנקים הגדולים בארץ, ומהר מאוד הפכה את העבודה לאהבה. היא כותבת כבר כמה שנים על תחום הפיננסים, נדל"ן וכל נושא אחר בתחום הכלכלה.

Leave a comment