טיפול פסיכולוגי לדתיים – 3 ניואנסים חשובים

טיפול פסיכולוגי הפך להיות בשנים האחרונות לרווח ולנצרך יותר. אך חשוב מאוד לזכור שבחירת המטפל הינה עניין בעל משמעות רבה. כי אין דומה תהליך עבודה של פסיכולוג אחד לתהליך של רעהו. מה גם שחשוב כל כך לבחור פסיכולוג שאורח החיים שלו דומה לשל המטופל. כי האמונה והערכים הינם בעלי משמעות בבחירת המטפל.

הניואנסים שקשורים לטיפול בקרב דתיים

  1. מי שיש לו אמונה בסיסית בבורא עולם חי עם כלי מיוחד שיכול להביא לו תועלת מרובה בכל צומת בחיים שלו. וזה כולל גם קשיים נפשיים או התמודדות בתחום הרגשי. לכן כדאי מאוד שמטופל דתי יבחר פסיכולוג דתי. כך הוא יוכל להיעזר בכלי האמונה בבורא עולם. מה שיכול למקסם את הטיפול ולעשות אותו ליעיל יותר.
  2. טיפול פסיכולוגי אינו טיפול טכני בלבד. לכן אי אפשר לבחור כל מטפל שהוא ולהפקיד בידיו את הנפש שלנו. חובה לוודא כי השקפת החיים של המטפל תואמת במידה רבה להשקפת החיים של המטופל. שאם לא כן הטיפול עלול להיכשל. חייב להיות שיח וערכים דומים כדי שייווצר קשר בסיסי בין המטפל למטופל. רק כך יש לטיפול סיכויי הצלחה.
  3. חשוב מאוד לברר על המטפל – הפסיכולוג ולוודא כי הוא פועל בשיטת מותרות בלבד על פי ההלכה. יש לדעת כי קיימות כיום שיטות שמקורן מאומות העולם. חלקן מכילות תכנים פסולים ואמונות שנוגדות את דרך חייו של יהודי. למרבה הצער השיטות הללו חדרו גם לעולם היהודי ועלולה להיות נוכחת גם בקרב מטפלים דתיים. לכן יש לבדוק את הנושא ולהתחיל טיפול רק אחרי שיודעים בוודאות כי הטיפול מתאים ליהודי וכי המטפל אינו מציע כלים פסולים שאינם מתאימים ליהודי באשר הוא.

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום היא בלוגרית מקצועית מעולם הפיננסים שהחלה את דרכה בגיל 20 כעובדת קבלן באחד מהבנקים הגדולים בארץ, ומהר מאוד הפכה את העבודה לאהבה. היא כותבת כבר כמה שנים על תחום הפיננסים, נדל"ן וכל נושא אחר בתחום הכלכלה.

Leave a comment