נדל"ן באירופה VS נדל"ן בארץ

ישראלים רבים מחפשים לעצמם השקעה משתלמת בשוק הנדל"ן בארץ, אך לא לכולם מאיר המזל. למעשה שוק הנדל"ן שלנו סובל מחסרונות רבים, בין היתר הצורך למצוא דירה להשקעה במרכז הארץ, במחיר סביר ובמצב הגיוני. היות ואנחנו מדינה קטנה ורוב האוכלוסייה מרוכזת באזור ת"א, גבעתיים, רמת גן והסביבה, נורא קשה למצוא היום נכס משתלם באזור. המחירים רק הולכים ועולים, דבר שמקשה על רוב האנשים להשקיע בצורה הגיונית בארץ. אך חשוב לזכור כי אומנם העולם שלנו קטן, אך לא עד כדי כך. היום כל אחד יכול להשקיע בנדל"ן באירופה, ולא להסתפק רק בדירות שיכונים במרכז הארץ. אירופה נחשבת ליעד מושלם להשקעה, היות וניתן עדיין למצוא בה מדינות רבות בהן הדירות נמכרות במחירים הגיוניים כמו השקעות נדל"ן ברומניה, והתשואה עליהן הרבה יותר גבוהה מאשר בארץ.

נדל"ן באירופה לעומת נדל"ן בארץ – יתרונות מול חסרונות

קודם כל, חשוב להבין כי מדינות רבות באירופה מנסות לעודד השקעות זרות, כך שכל מי שיסכים לרכוש דירה במדינה, יזכה למעשה להטבות מס חסרות תקדים. כתוצאה מכך בלבד, ברוב הפעמים עדיף יהיה להשקיע במדינות מסוג זה, במקום לשלם מחירים אסטרונומיים על דירות ממוצעות בארץ. הטבות מס יכולות להיות משמעותיות ביותר, היות והן יכולות להסתכם בעשרות אלפי דולרים. לכן כל מי שמעוניין להשקיע את הכסף שלו במקום הרווחי ביותר, צריך בהחלט להתחיל לשקול את הכיוון הזה. כדאי לזכור כי מדינות רבות במזרח אירופה, נהנות מרמת חיים גבוהה יותר מאשר בארץ, אך במחירים הרבה יותר נוחים ומשתלמים. כך שמחירה של דירה ברמה גבוהה במרכז העיר, יהיה כמחצית ממחירה של דירה ברמה דומה בארץ. לכן מומלץ להתחיל ללמוד את התחום, להבין מהן המדינות שהכי שווה להשקיע בהן, הן מבחינת המחיר והן מבחינת ביקוש הדירות. חשוב כמובן לבחור אך ורק באזורים מבוקשים, היות ואין שום טעם להשקיע בדירה שאף אחד לא ירצה לקנות.

לסיכום, אין שום ספק כי השקעה בשוק הנדל"ן באירופה עם חג'ג' אירופה הרבה יותר מפתה והרבה יותר רווחית, מאשר השקעה דומה בשוק הנדל"ן בארץ. המחירים באירופה זולים יותר, התשואה גבוהה יותר וההשקעה משתלמת יותר.

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום היא בלוגרית מקצועית מעולם הפיננסים שהחלה את דרכה בגיל 20 כעובדת קבלן באחד מהבנקים הגדולים בארץ, ומהר מאוד הפכה את העבודה לאהבה. היא כותבת כבר כמה שנים על תחום הפיננסים, נדל"ן וכל נושא אחר בתחום הכלכלה.

Leave a comment