החזר מס שבח

מס שבח מקרקעין מוטל על כל מוכר זכות במקרקעין על הרווח שנוצר לו כאשר הוא מוכר את הנכס. כלומר, אדם אדר רכש נכס בסכום כלשהו ומוכר אותה בסכום גבוה יותר, ידרש לשלם מס על ההפרש שבין הסכום בו רכש את הנכס לסכום שבו מכר את הנכס. ישנם משתנים שונים אשר ילקחו בחשבון כגון: ניכויים, קיזוזים, קיזוזי הפסדים ועוד. חישוב מס שבח חייב להתבצע באופן מושכל על מנת שהאדם שמוכר את הנכס יזכה בהחזר מס שבח משמעותי.

כיצד ניתן להקטין תשלום מס שבח?

על מנת להקטין באופן ניכר את תשלום מס השבח, חשוב מאוד שכל אדם אשר מוכר נכס יעזר בעורך דין מקרקעין מקצועי ומנוסה. עורך דין מיסים מעין זה יבצע את כלל הפעולות הנדרשות לצורך הקטנת תשלום מס שבח. במידה והאדם כבר שילם מס שבח על עסקה אשר סכומו גבוה מאוד, עורך הדין יסייע לו להגיש את כל המסמכים הרלוונטיים בכדי לקבל החזר על מס שבח. על כן, בטרם מבצעים עסקת מקרקעין כלשהו הדבר החשוב ביותר שיש לעשות הוא ללא ספק לבחון איזה עורך דין ידוע כטוב ביותר בתחומו. לאחר שבודקים מיהו עורך הדין הטוב ביותר בתחומו, ניתן לערב אותו בעסקה ולאפשר לו לעשות את כל שניתן בכדי להקטין את מס השבח.

כיצד מקבלים החזר מס שבח?

בחלק גדול מהמקרים בהם מוכרים נכס נדל"ן כלשהו נדרשים כאמור לשלם מס שבח. רוב תשלומי מס שבח מתבססים על חישוב של עורך הדין אשר ליווה את העסקה או על החיובים אשר הוציאו השלטונות בדבר מיסוי מקרקעין. מכיוון שכיום ידוע כי לא מעט אנשים שילמו מס שבח לחינם או מס שבח גבוה יותר מכפי שהיו צריכים לשלם לחינם, הרי שחשוב מאוד לבצע בדיקה לגבי החזר מס שבח בשומת מס השבח על ידי עו"ד ורו"ח יוסי קורן העוסק בתחום.

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום היא בלוגרית מקצועית מעולם הפיננסים שהחלה את דרכה בגיל 20 כעובדת קבלן באחד מהבנקים הגדולים בארץ, ומהר מאוד הפכה את העבודה לאהבה. היא כותבת כבר כמה שנים על תחום הפיננסים, נדל"ן וכל נושא אחר בתחום הכלכלה.

Leave a comment