כל המקורות למודעות של כונסי נכסים

המיתון המתמשך בשנים האחרונות הצליח להשפיע במידה רבה על מספר המקרים אשר בהם מוצאים את עצמם בעלי נכסים נקלעים לקשיים שונים. הקשיים הללו מגיעים במקרים לא מעטים עד למצב כזה בו כונס נכסים נאלץ להיכנס לתמונה. רק לאחרונה הגיעו קרוב ל15,000  נכסים לטיפול של כונס נכסים כאשר נגד עוד 16,000 נכסים הוצאו צווים לפינוי מהבית. המצב הזה יצר היצע גדול של נכסים אשר אלו נמכרים על ידי כונסי הנכסים. ברור כי מהר מאוד מגיע המידע אל כונסי הנכסים אשר ממהרים לפרסם את הנכס המוצע.

מה טוב ברכישת נכס מכונס נכסים?

רבים מתעניינים במודעות של כונס ישראל ומבקשים להתעדכן מידי פעם בהיצע המתחדש. אז נכון שמבחינה מצפונית די קשה לחשוב על רכישת דירה כזו, אך מנגד ישנה שורת היתרונות הבאים –

  • מחירים נמוכים משמעותית – ברור כי דירות של כונס נכסים הם דירות יותר זולות ביחס לדירות רגילות. מתברר מתוך מחקרים כי מדובר במחירים אשר נמוכים ברמה של  – 20% ביחס למחירי השוק הרגילים.
  • ביטחון מלא – מכירה של דירה כזו מתבצעת על ידי ההוצאה לפועל או באישורה או דרך בית המשפט. ברור שאלו הן כתובות אמינות מאוד ולמעשה נהנה הרוכש מנכס אמין ובטוח מאוד. הוא יודע כי מדובר בנכס שהוא נקי לגמרי מכל שעבוד, זכות או עיקול. הוא מוגן מפני טענות של צדים שלישיים בעניין הנכס ובאופן כללי יש לו כתובת לפנות אליה על כל בעיה המתעוררת בנכס.
  • תהליך מהיר – רכישת דירה כזו אינה כרוכה בפרוצדורה מורכבת. על פי רוב תוך חודשיים עד ארבעה חודשים לכל היותר הבעלות על הנכס עוברת לידי הרוכש.

איך זה עובד בפועל?

מכירת נכס מכונס נכסים מתחיל בראש ובראשונה מפרסום מודעות כונס נכסים. מתפרסמות מודעות במדיה האלקטרונית ובמדיה הכתובה על הנכסים הקיימים. הלקוח אמור לבחון את ההצעות, לבקר בהם בפועל ולהגיש הצעות לנכסים הרלוונטיים.

כונס נכסים שפרסם את המודעות הוא זה שינהל את התהליך כולו עד לחתימה על חוזה המכר.

מעקב ערני אחר המודעות עשויות להעלות הצעות משלמות במיוחד!

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום היא בלוגרית מקצועית מעולם הפיננסים שהחלה את דרכה בגיל 20 כעובדת קבלן באחד מהבנקים הגדולים בארץ, ומהר מאוד הפכה את העבודה לאהבה. היא כותבת כבר כמה שנים על תחום הפיננסים, נדל"ן וכל נושא אחר בתחום הכלכלה.

Leave a comment