עמותות: 4 דרכים לגיוס משאבים כלכליים

כשאנחנו מחליטים להקים עמותה, בין אם זו עמותה חברתית או עמותה אחרת, האתגר העיקרי שעומד לפתחנו הוא גיוס משאבים כלכליים. אנחנו חייבים למצוא דרכים כיצד למשוך תורמים, למשוך קרנות, חברות, ארגונים ואנשים פרטיים אשר ירצו לתרום עבור העמותה שלנו בשביל שזו תוכל להתקיים ולממש את המטרות שלה. אז באילו דרכים נוכל לגייס משאבים כלכליים? הנה כמה רעיונות:

עבודה עם גורמי מקצועי

ישנם גורמי מקצוע שונים שיכולים לספק לנו כלים, יכולים לעזור לייצר קשרים ובאופן כללי לעזור לנו בתהליך לגיוס כספים. למשל, גיוס ופיתוח משאבים בעזרת חברת אטלס שמתמחה בחיבור בין עמותות לגורמים שונים בשוק. זה יכול לעזור לנו בכך, בין אם זה כשאנחנו נמצאים בשלבי ההקמה ובין אם זה בשלבים אחרים.

פרסום ושיווק

אחת הדרכים הטובות ביותר לגייס משאבים כלכליים, היא באמצעות פרסום ושיווק בכלי תקשורת, אתרי אינטרנט ומקורות אחרים. אם אנחנו יוצרים קמפיין חכם, מדויק, בעזרת אנשי מקצוע, הרי שנוכל לגייס לא מעט כספים וליהנות מלא מעט משאבים לאורך זמן.

ערבי התרמה

דרך נוספת בה אנחנו יכולים להשתמש לצורך גיוס משאבים כלכליים, היא באמצעות ערבי התרמה אשר יכולים להיערך מעת לעת. אנחנו יכולים להזמין אמן מוכר ומצליח, ולנסות דרכו למשוך גורמים שונים שיירתמו לערב הזה ויהיו מוכנים לתרום עבורנו. חשוב להדגיש, זה יכול לעזור אך ורק אם אנחנו משתמשים בשירותי יח"צ איכותיים.

פרויקטים בשטח

לעיתים פרויקטים בשטח מספיקים בשביל לגייס כספים. זה יכול להיות ירידים, תערוכות, זה יכול להיות דוכנים וזו יכולה להיות פעילות מסוימת אנחנו מבצעים מול קהל כזה או אחר, ותוך כדי אנחנו יוצרים לעצמנו שם, יוצרים לעצמנו מוניטין אשר מושך אנשים לתרום לנו. צריך לומר, מדובר על סיטואציה לא קלה, במיוחד אם אנחנו עמותה לא מוכרת, אך אם אנחנו נבצע את הפעילות שלנו במקומות שונים, ייתכן מאוד שאנחנו נוכל לייצר "באז" אשר יוביל לידי כך שהקהל הרחב יכיר אותנו ועל כן, ירצה לתרום לנו כספים ועם הזמן, נוכל גם לגייס מארגונים וחברות גדולות במשק.

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום היא בלוגרית מקצועית מעולם הפיננסים שהחלה את דרכה בגיל 20 כעובדת קבלן באחד מהבנקים הגדולים בארץ, ומהר מאוד הפכה את העבודה לאהבה. היא כותבת כבר כמה שנים על תחום הפיננסים, נדל"ן וכל נושא אחר בתחום הכלכלה.

Leave a comment