הסיכונים הקיימים בשוק ההון

אריה גולדין מאמין כי כל מי שמתכוון להיכנס לתחום של שוק ההון ותחום של שווקים פיננסים, חייב להכיר את הסיכונים השונים שבהם הוא יתקל על בסיס יום – יומי. רבים מגיעים לתחום לאחר שעברו קורס קצרצר או קראו ספר בנושא, אך חשוב להבין כי מדובר על השקעות שאומנם יכולות לשאת פירות נאים תוך זמן קצר, אך יתכן גם כי תאבדו את כל ההשקעה, במידה ותפעלו בצורה לא נכונה או לא מוצלחת. לכן חשוב להיות מודעים לכל הסיכונים השונים שטמונים בתחום, להתכונן אליהם נפשית וכלכלית ורק לאחר מכן, להתחיל לסחור. חשוב להחליט מראש מהו סכום הכסף שאתם מוכנים לסכן, תוך הבנה ברורה כי יתכן והוא לעולם לא יחזור אליכם. חשוב להימנע מלסכן כספים שמיועדים להחזרי חובות, לרכישת בית, למימון לימוד אקדמאים וכדומה. ההמלצה היא לשמור בצד סכום כסף מסוים שיספיק לכם לכל מקרה חירום שעלול להגיע. סכום הכסף שתבחרו להשקיע, לא יכלול את הכסף שלכם למקרי חירום.

אריה גולדין

אריה גולדין מזהיר מפני הסיכונים האפשריים בשוק ההון

הסיכון הראשון הוא כאמור הפסד של סכום ההשקעה הראשוני שלכם. לכן חשוב לתת על כך את הדעת, בזמן ביצוע ההשקעות השונות. המחשבה הראשונה שלכם צריכה להתמקד בלא להפסיד את הסכום הקיים, ורק לאחר מכן ניתן להתחיל לחשוב על הכסף שתרוויחו. מעבר להפסד הכספי, כדאי לתת את הדעת גם לתחושה המנטלית שמתלווה אליו. לא כל אחד יצליח להתאושש לאחר הפסד של כמה עשרות אלפי שקלים, דבר שעלול לגרום למסחר לקוי ופחות הגיוני. לכן מומלץ תמיד להגדיר מראש את יכולות ההפסד שלכם, ובמידת הצורך עדיף לצאת בזמן מאשר לאבד את כל ההשקעה. כמו כן, חשוב להימנע ממסחר שמבוסס על רגשות, היות והדבר ללא שום ספק יוביל אתכם להפסדים כבדים ביותר.

לסיכום, אריה גולדין מאמין שכל אחד חייב להבין עם עצמו מהי רמת הסיכון המקסימלית שאתה הוא יוכל להתמודד. הכלל אומר כי אסור בשום אופן לסכן יותר מ – 5% מהסכום הכללי שלכם בהשקעה ספציפית. הדבר מונע הפסדים כבדים מדי, ובכך מאפשר להפסיד סכום כסף מועט יחסית.

לעוד מידע בקרו בערוץ היוטיוב של אריה גולדין

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום היא בלוגרית מקצועית מעולם הפיננסים שהחלה את דרכה בגיל 20 כעובדת קבלן באחד מהבנקים הגדולים בארץ, ומהר מאוד הפכה את העבודה לאהבה. היא כותבת כבר כמה שנים על תחום הפיננסים, נדל"ן וכל נושא אחר בתחום הכלכלה.

Leave a comment