פוליסת חיסכון

פוליסת חיסכון או בשמה האחר פוליסה פיננסית, היא בעצם מכשיר חיסכון לטווח קצר, בינוני או ארוך . הפוליסה מהווה אופציה נהדרת לחיסכון על פני אופציות אחרות לחיסכון כגון: קרנות נאמנות, בנקים ועוד. פוליסות חיסכון מאפשרות לכל חוסך לבחור את מסלולי ההשקעה המתאימים ביותר לצרכי השוק ולצרכים האישיים שלו וכן, הפוליסה מאפשרת לכל חוסך לעבור בין המסלולים השונים בכל זמן שהוא רק רוצה מבלי שהדבר ילווה באירועי מס. אין ספק שפוליסות החיסכון מהוות כיום אופציה נהדרת לחיסכון ועל כן, לא מעט אנשים בוחרים לחסוך דווקא בפוליסת חיסכון על פני כל אפיק חיסכון אחר.

פוליסת חיסכון – כיצד היא עובדת?

פוליסת חיסכון מנוהלת על ידי חברות הביטוח ובתי השקעות כאשר המטרה היא להניב עבור החוסכים את הרווחים המקסימליים מהחיסכון שלהם. הגוף המנהל של הפוליסה דורש דמי ניהול עבור הצבירה בלבד. הפוליסה מאפשרת לכל אדם שחוסך בה לעבור בין מסלולי ההשקעה השונים ללא אירועי מס ועל כן כל חוסך יכול להתאים את החיסכון שלו למצבי השוק השונים, לצרכים האישיים שלו ועוד. כמו כן, הפוליסה מאפשרת נזילות מלאה של הכסף באופן מלא או חלק בכל עת ללא עלות כלשהי או הגבלה כלשהי. פוליסת החיסכון מעניקה לכל חוסך הטבות מס לרבות דחיית תשלום מס רווחי הון לזמן שבו החוסך מושך את הכסף.

מסלולי השקעה בפוליסת חיסכון

פוליסת חיסכון מאפשרת להשקיע במגוון מסלולים כגון: מסלול אגרות חוב, מסלול מטח, מסלול שקלי, מסלול מנייתי מקומי, מסלול מנייתי חו"ל ועוד.  ניתן כאמור לבחור במסלול כלשהו ולעבור ממנו בכל עת למסלול אחר. על מנת לבחור את פוליסת החיסכון הטובה ביותר יש צורך לשים דגש על איכות ניהול הכספים אשר באה לידי ביטוי בתשואות אשר מניבה הפוליסה, בדמי הניהול ובמסלולי ההשקעה אשר מציעה הפוליסה.

אם אתם מעוניינים לחסוך בפוליסת חיסכון, כדאי מאוד שתבדקו בקישור https://lirot.co.il איזו חברה מציעה את הפוליסה המתאימה ביותר עבורכם מכל הבחינות. הבחירה בפוליסה של חברה מעין זאת תסייע לכם לחסוך בצורה הטובה והיעילה ביותר כספים לכל טווח זמן שתרצו.

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום היא בלוגרית מקצועית מעולם הפיננסים שהחלה את דרכה בגיל 20 כעובדת קבלן באחד מהבנקים הגדולים בארץ, ומהר מאוד הפכה את העבודה לאהבה. היא כותבת כבר כמה שנים על תחום הפיננסים, נדל"ן וכל נושא אחר בתחום הכלכלה.

Leave a comment