כל מה שצריך לדעת על החזר מס לשכירים

החזר מס לשכירים

אם אתם שכירים ומרוויחים מעל 6000 ₪ ברוטו, חשוב מאוד שתדעו שיתכן מאוד שאתם זכאים להחזר ממס הכנסה. כ80 אחוזים מהאוכלוסייה בישראל זכאים להחזר מס בשל סיבות שונות, כאשר רק 13 אחוזים מאותה האוכלוסייה, אכן ממשים את זכותם ומקבלים את הכסף שמס הכנסה חייב להם. לכן, חשוב מאוד שתדעו שאם אתם חושבים שמגיע לכם החזר מס ממס הכנסה, גם אם אתם לא בטוחים בכך, כיום ישנן חברות העוסקות בתחום החזרי מס לשכירים. החברות הללו מבצעות את כלל הבדיקות הרלוונטיות עבור האדם ובמידה והוא אכן זכאי להחזר מס, אנשי המקצוע בחברה מבצעים את כלל הפעולות הנדרשות בכדי להעניק לאדם את החזר המס שמגיע לו.

מי זכאי להחזר מס?

אם אתם תוהים אם אתם זכאים להחזר מס, כדאי מאוד שתדעו שבתאם לפקודת מס הכנסה, ישנן 2 קטגוריות שבגינן אדם יכול להיות בקטגוריית הזכאים להחזר מס לשכירים:

  1. טעויות בחישוב המס- מדובר על טעויות של מס הכנסה אשר יכולות לנבוע כתוצאה ממקרים שונים כגון: במקרה שבו אדם עבור מקום עבודה או עבד במקום עבודה כלשהו באופן לא רציף או במקרה שבו אדם עבד בשני מקומות עבודה במקביל ונדרש למלא תיאום מס, אך לא עשה זאת ועוד
  2. הטבות מס- אם האדם היה זכאי להטבות מס כלשהן אבל לא קיבל אותן כגון: חייל משוחרר אשר היה מגיע לו החזר מס, החזר מס שהיה מגיע לאדם בגין מגורים ביישוב כלשהו, החזר על ביטוח חיים פרטי או על משכנתא, הטבת מס המגיעה למשפחה שיש לה ילד בחינוך מיוחד ועוד.

כיצד תבררו אם מגיע לכם החזר מס

אם כאמור אתם חושבים שמגיע לכם החזר מס , חשוב שתדעו שיתכן שאתם בהחלט צודקים ועל כן, חשוב שתבררו זאת בצורה הטובה ביותר. בקופת המדינה יש כיום 8.5 מיליארד שקלים המוגדרים ככספים אבודים של שכירים ולכן, יתכן מאוד שגם כסף ששייך לכם מצוי שם. על מנת לבדוק זאת, ניתן כיום לבצע בדיקות חינמיות ברשת, אולם, על מנת לבדוק זאת באופן וודאי, כדאי מאוד לפנות לאנשי מקצוע אשר עוסקים בתחום החזר מס לשכירים, אשר יבצעו עבורכם את כלל הפעולות הנדרשות בכדי לברר האם מגיע לכם החזר מס, באיזה סכום, במידה ואכן מגיע לכם וכן, ידאגו לבצע את כלל הפעולות הנדרשות על מנת שהכסף יועבר לכם במלואו.

פנו אלינו באתר של קפטן חיסכון ואנו נשמח לבצע עבורכם בדיקה מקיפה בנושא ולסייע לכם לגבי את הכספים שלכם בחזרה.

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום היא בלוגרית מקצועית מעולם הפיננסים שהחלה את דרכה בגיל 20 כעובדת קבלן באחד מהבנקים הגדולים בארץ, ומהר מאוד הפכה את העבודה לאהבה. היא כותבת כבר כמה שנים על תחום הפיננסים, נדל"ן וכל נושא אחר בתחום הכלכלה.

Leave a comment