רכישת דירה מקבלן טיפים

רבים החליטו למנף את שנת הקורונה ולהבטיח לעצמם יציבות בבית ולרכוש דירה. הדירות המוצעות על ידי קבלנים נמצאות במקומות שונים בארץ והן קורצות גם כדירה שנייה להשקעה, בהבנה שתחום הנדל"ן יציב יותר מהבורסה למי שזקוק לתשואה בטוחה ותזרים מזומן. להלן כמה טיפים לרכישת דירה מקבלן, כדי לוודא שאתם עושים את זה נכון. בכל מקרה, אל תשכחו לבדוק ולבקש המלצות ולשאול על המקום שבו אתם גרים כדי לוודא שאתם מוצאים את הדירה הנכונה למטרתכם.

טיפים לרכישת דירה מקבלן

  • הטיפ החשוב ביותר הוא לא לעבור את זה ללא ליווי של עורך דין מקרקעין בנתניה שבודק את הדירה, את המיקום של המיזם ואת הרישומים שלו, את האיתנות הפיננסית של הקבלן ושל היזם ואת המוניטין שלהם. כל כך הרבה בעיות היו נפתרות מראש אילו הייתה נעשית בדיקה כזאת מראש, כולל ייצוג במשא ומתן על מפרט הדירה. ברור שגם את החוזה חובה להעביר לבדיקה משפטית שלו.
  • זיכרון דברים הוא מסמך שמחתימים אתכם עליו כדי להתחייב ראשונית לקבלן ורבים לא מבינים שמדובר בחוזה מקדים שמחייב אתכם. את המסמך הזה יש לבדוק עם עורך דין מקרקעין בחדרה ולא לחתום עליו אם אתם נמצאים עדיין בשלב הבדיקה של הכדאיות. זה יחייב אתכם לשלם כסף אחר כך אם תרצו להשתחרר ממנו, ואין סיבה לעשות זאת.
  • פנקס הקבלנים – כל קבלן חייב להירשם בפנקס הקבלנים לפי סוג הרישיון שלו והיקף הפרויקט שהרישיון מתיר לו לבנות. קבלנים שלא קיבלו את הסיווג שמתים לפרויקט שלכם בונים ללא רישיון והפרויקט עלול לסבול מבעיות בטיחות וליקויי בנייה רבים, שלא לדבר על עמידה בדרישות החוק. אם אינכם יודעים כיצד לבדוק זאת הניחו לעורך הדין שלכם לעשות זאת למענכם, כדי לוודא שאתם מעורבים בפרויקט בנייה חוקי שנבנה בצורה בטיחותית וללא ליקויים.

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום היא בלוגרית מקצועית מעולם הפיננסים שהחלה את דרכה בגיל 20 כעובדת קבלן באחד מהבנקים הגדולים בארץ, ומהר מאוד הפכה את העבודה לאהבה. היא כותבת כבר כמה שנים על תחום הפיננסים, נדל"ן וכל נושא אחר בתחום הכלכלה.

Leave a comment