טיפים לניהול עסק

הרבה מאוד מהעסקים שנפתחים מידי שנה נסגרים לאחר תקופה קצרה שנעה בין שנה לחמש שנים. עובדה זו נובעת מחוסר בידע עסקי שרבים מהאנשים לוקים בו.

ניהול עסק בצורה נכונה יכול לגרום לו לצמוח ולהתפתח במהירות ואף להאפיל על עסקים אחרים שקיימים כבר הרבה זמן לפניו.

להלן מספר טיפים לניהול נכון של עסק:

  • טיפ מס' 1 – הגדרת השירות או המוצר. כאשר בוחרים מוצר או שירות מסוים אותו מעוניינים להנגיש בבית העסק, יש לבדוק מיהם המתחרים הקיימים בשוק, האם עדיין יש ביקוש לאותו מוצר או שירות, למצוא מהם נקודות החוזקה של השירות אותו מציע בית העסק ולהבליט אותו לעומת אותו שירות בבית עסק אחר.
  • טיפ מס' 2 – בניית תוכנית עסקית שעל פיה ניתן יהיה לדעת את גובה ההכנסות לעומת גובה ההוצאות, להגדיר תקציב לפרסום ולשיווק מתוך הבנה שתהליך הפרסום צורך סכום כסף משמעותי. וכמובן שיש צורך לקבוע מחיר וצורת תשלום עבור המוצרים והשירותים.
  • טיפ מס' 3 – העובדים מהווים חלק חשוב מאוד ואף משמעותי מבחינת תרומתם לעסק. כאשר העובדים מרוצים הם מתפקדים כמו שצריך ומספקים תפוקה מקסימלית עבור בית העסק. לכן כדאי מאוד להשקיע בתמריצים ובפינוקים לעובדים כדי שיתנו את כל כולם להצלחת העסק.
  • טיפ מס' 4 – התייחסות נכונה ללקוחות הפוקדים את בית העסק הוא אחד מהמפתחות להצלחתו. כאשר לקוח מגיע לבית עסק ויודע כי יקבל שם את השירות המושלם בכבוד הוא יחזור לשם. כמו כן, כדאי לאפשר אופציות שונות לתשלום וכמובן אפשרות להחזרה או החלפת מוצרים.
  • טיפ מס' 5 – הקפדה על ניהול נכון של מאזן ההוצאות וההכנסות. לצמצם ככל האפשר בהוצאות שאינן הכרחיות ולחסוך בעלויות עבור נותני שירותים שונים.

מערכת פריוריטי לעסק

אחד הפתרונות הטובים ביותר עבור בית עסק הוא מערכת פריוריטי. מדובר במערכת שכוללת בתוכה אפשרויות של הזנת מידע תוך ביצוע סנכרון בזמן אמת של כל הנתונים והצגת מידע מפורט על התנהלותו של בית העסק. באמצעות הטמעת מערכות מידע כמו  פריוריטי ניתן לשלוט בצורה רוחבית על כל מה שקורה בבית העסק מבחינה תקציבית, ניהולית ואף להנפיק דוחות תקופתיים ומסמכים שונים.

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום היא בלוגרית מקצועית מעולם הפיננסים שהחלה את דרכה בגיל 20 כעובדת קבלן באחד מהבנקים הגדולים בארץ, ומהר מאוד הפכה את העבודה לאהבה. היא כותבת כבר כמה שנים על תחום הפיננסים, נדל"ן וכל נושא אחר בתחום הכלכלה.

Leave a comment