טרייד סטיישן

מסחר בשון ההון הפך עם השנים שמשהו שאינו פוסח על שום משקיע בכל תחום. עם השנים, חברות רבות עשו צעד משמעותי בדרך להפוך את שוק ההון לנגיש ופרקטי יותר. כך היא מערכת טריידסטיישן למשל, שעל יתרונותיה נכתוב במאמר זה.

טרייד סטיישן

גם האנשים ששוכרים כבר שנים בשוק ההון, יודעים כמה חשובה היא מערכת טרייד סטיישן למשקיע הוותיק והמתחיל כאחד. מערכת זו הופכת את החיים הפיננסים שלכם בכל הקשור למסחר בבורסה למשהו הרבה יותר קל ונוח.

אפשר כמובן לעשות זאת בעוד דרכים אבל לא כולם באמת מציעים את הכלים שמערכת טריידסטיישן מציעה. טרייד סטיישן הופכת את עולם שוק ההון לפשוט וקל ואף ריווחי יותר.

יסודות שוק המניות

שוק המניות מורכב מבורסות, כמו בורסת תל אביב 100 בארץ והנאסד"ק בארצות הברית. מניות רשומות בבורסה ספציפית, המקשרת בין קונים ומוכרים ומשמשת כשוק למכירת אותן מניות. הבורסה עוקבת אחר היצע וביקוש – ומקשרת ישירות את המניה למחיר – של כל מניה.

הבנת שוק המניות

כשאנשים מתייחסים לכך ששוק המניות נמצא למעלה או למטה, הם בדרך כלל מתייחסים לאחד המדדים העיקריים בשוק.

מדד שוק עוקב אחר הביצועים של קבוצת מניות – בדיוק כמו שעושה מערכת טרייד סטיישן – המייצגת את השוק בכללותו או מגזר ספציפי בשוק, כמו טכנולוגיות או חברות קמעונאיות.

המשקיעים משתמשים במדדים, גם בעזרת מערכת טריידסטיישן, כדי לאזן את ביצועי התיקים שלהם ובמקרים מסוימים כדי ליידע את החלטות המסחר במניותיהם. 

אתם יכולים גם להשקיע במדד שלם באמצעות קרנות אינדקס וקרנות הנסחרות בבורסה, או בתעודות סל אשר עוקבות אחר מדד או מגזר מסוים בשוק. עם טרייסטיישן תעשו את זה חלק יותר.

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום היא בלוגרית מקצועית מעולם הפיננסים שהחלה את דרכה בגיל 20 כעובדת קבלן באחד מהבנקים הגדולים בארץ, ומהר מאוד הפכה את העבודה לאהבה. היא כותבת כבר כמה שנים על תחום הפיננסים, נדל"ן וכל נושא אחר בתחום הכלכלה.

Leave a comment