טיפול בתולעי עץ – מה הסכנות אם לא תטפלו בהן בזמן?

תולעי עץ זה מונח הנפוץ המתייחס לזחלים, חרקים וחיפושיות המזיקות לעץ, בדרך כלל על ידי ניקוב וחפירה. זחלי תולעי העץ בדרך כלל בצבע לבנבן ובעלי גוף מעוקל. בדרך כלל אי אפשר להבחין בהם בעין לא מזוינת, אלא רק לאחר שהם זוללים עץ עד שהם משמינים והופכים לצורתם הבוגרת.

תולעי עץ מהווים את אחד מגורמי הסיכון העיקריים לרהיטי עץ בבית ובמשרד. במקרה בו מזהים נגיעות של תולעי עץ ויש חשש להימצאם, חשוב מאוד לערוך סריקה יסודית ולאתר את כל המיקומים שלהם בטרם הם יתפשטו ויזיקו עוד יותר לרהיטים וחפצים, נזק שיכול לעלות לכם ביוקר.

מהם הסימנים להדבקה בתולעי עץ?

זה יכול להיות מסובך לדעת אם יש לכם נגיעות של תולעי עץ, כיוון שהנזק העיקרי נגרם בשכבות הפנימיות של העץ ולא על גביו באופן שיהיה ניכר לעין ברמה שטחית. ייתכן ותהיה רביצה של תולעי עץ במשך שנים מבלי שתבחינו בכך, אך כשתזהו אותם בראשונה כבר יהיה מאוחר מדי והנזק לרהיט בלתי הפיך.

אמנם, עדיין קיימים מספר סימנים שיכולים לעזור לכם לזהות הימצאות של תולעי עץ. למשל, חורים עגולים קטנים בעבודות העץ שלכם, בדרך כלל בקוטר של 1 מ"מ עד 2 מ"מ. לרוב תוכלו לזהות אבק דק מסביב לחורים הללו. בנוסף, קצוות מתפוררים של קורות וקרשים יכולים להצביע על רחישה.

איפה ניתן למצוא את תולעי העץ?

טיפול בתולעי עץ ניתן למצוא בכל מיני משטחים העשויים עץ, כולל לוחות רצפה, ריהוט, קירות עץ, קורות עץ של הגג,  כלי מטבח העשויים עץ, קישוטים ופריטי נוי, כלי נגינה ועוד. במקומות בהם שומרים על פריטים ישנים כמו מוזאונים וחדרים עם רהיטי וינטז' בעלי ערך סנטימנטלי, רצוי לאוורר ולנקות לעיתים תכופות יותר עם חומרים שירחיקו את תולעי העץ.

למידע נוסף והצעת מחיר הכנסו לאתר: https://www.agr-non.co.il/ .

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום היא בלוגרית מקצועית מעולם הפיננסים שהחלה את דרכה בגיל 20 כעובדת קבלן באחד מהבנקים הגדולים בארץ, ומהר מאוד הפכה את העבודה לאהבה. היא כותבת כבר כמה שנים על תחום הפיננסים, נדל"ן וכל נושא אחר בתחום הכלכלה.

Leave a comment