מהי ליטיגציה אזרחית?

רבים מכירים סצנות מסרטים וסדרות בהם מתקיים דיון בבית משפט ועורך דין מדבר בלהט אל השופט או אל המושבעים ומשכנע מדוע צריך להכריע בעד הצד אותו הוא מייצג. למעשה ליטיגטור הוא עורך דין אשר מיצג את לקוחותיו בדיונים שונים כולל דיונים בבית משפט ולא כל עורך דין הוא כזה שעוסק בליטיגציה, כאשר קיים הבדל בין דיונים בנושאים פליליים ודיונים בנושאים אזרחיים.

מה זה ליטיגציה אזרחית

ליטיגציה אזרחית עוסקת בשלל תחומים ונושאים מהתחום האזרחי כמו למשל דיני חוזים, נזיקין, תביעות בגין רשלנות, תביעות ייצוגיות, דיני עבודה ועוד. אותו עורך דין שהוא גם ליטיגטור הוא בעל ידע מקצועי והתמתחות בתחום כזה או אחר ובמקביל הוא בעל מיומנויות נוספות אשר עוזרות לו בכל הקשור לייצוג הלקוח מול גופים שונים, במשא ומתן, בדיוני גישור ודיונים בבתי משפט והכל בצורה מסודרת, ברורה ונכונה.

מה כללת עבודתו של ליטיגטור אזרחי

עבודתו של ליטיגטור אזרחי היא נרחבת וכוללת שלל פעולות ותחומים כמו למשל:

  • איסוף מידע, עובדות ונתונים הקשורים לתיק.
  • הכנת אסטרטגיית פעולה מתאימה לתיק.
  • קיום שיחות עם עדים שונים.
  • הכנה של הראיות והעדויות להצגה בבית המשפט.

איך לבחור עורך דין מייצג בליטיגציה אזרחית

ממש כמו שיש צורך בעורך דין מכירת דירה כשמוכרים דירה, כאשר יש צורך בליטיגטור אזרחי מומלץ לבחור עורך דין בעל התמחות בתחום עבורו נדרש השירות. מומלץ לוודא מה ההשכלה והניסיון שלו, מה הותק שלו ולא פחות חשוב זה לקבל המלצות ולהתרשם באופן אישי מאיש המקצוע שכן משום שדובר על איש מקצוע שתפקידו בין היתר לייצג בבית משפט יש חשיבות לכריזמה שלו, יכולת הביטוי שלו והדרך בה הוא מעביר את הנתונים שהוא צריך להעביר גם מבחינה ורבלית וגם מבחינה של שפת הגוף.

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום היא בלוגרית מקצועית מעולם הפיננסים שהחלה את דרכה בגיל 20 כעובדת קבלן באחד מהבנקים הגדולים בארץ, ומהר מאוד הפכה את העבודה לאהבה. היא כותבת כבר כמה שנים על תחום הפיננסים, נדל"ן וכל נושא אחר בתחום הכלכלה.

Leave a comment