מה זה השקעות בשוק ההון

לא כולם מבינים מה זה בדיוק השקעות בשוק ההון. הם יודעים מה זה להשקיע בתכנית חיסכון בבנק, הם יודעים איך וכיצד יש להשקיע את הכסף בצורה נכונה ונבונה אך הם לא באמת מבינים מה זה למעשה שוק ההון כפי שמפורט באתר http://investarena.co.il.

בדיוק לצורך כך כתבנו את המאמר שלפניכם.

מה זה שוק ההון?

שוק ההון הוא למעשה השוק שעוסק בניירות ערך. יש את שוק המניות ויש את שוק אגרות החוב.

למה צריך בכלל את שוק ההון?

שוק ההון נועד למעשה לאפשר לחברות שונות כמו גם לממשלה להגיע לגיוס כספים מהציבור כאשר על פי רוב זה אמור להיות לטווח ארוך.

מי מרכיב את שוק ההון?

בנקים, מוסדות פיננסיים שונים, ברוקרים, כל אלו ועוד מרכיבים את שוק ההון והם מחוברים ביניהם על ידי מערכות תקשורת כאשר כל המטרה היא ניהול נכון ואפקטיבי של הנושאים העסקיים המתקיימים ביניהם.

הבורסה לניירות ערך היא למעשה המרכז של שוק ההון אך חשוב לציין כי רבות מהעסקאות לא באמת מתבצעות בשוק ההון.

מה נעשה בפועל בשוק ההון?

למעשה מהוה שוק ההון סוג של חיבור והוא נועד על מנת להפגיש את שני הצדדים. כלומר הצד שיש לו כסף נזיל ביד ואין לו משהו מיוחד שהוא רוצה לעשות בו כרגע (קראו עוד בנושא כאן), לבין החברות השונות, או הממשלה שזקוקים לכספים הללו.

אפשר לומר כי שני הצדדים פותרים זה את מצוקתו של זה כאשר שניהם גם מרוויחים מהעניין.

ישנם יזמים רבים של חברות גדולות אשר מוצאים את עצמם נתקעים עם העסק שלהם ולא באמת מצליחים להתקדם אתו הלאה רק בגלל העדר מזומנים. האפשרות להיעזר בהון של אלו שמעוניינים להשקיע אותו בשוק ההון, הופכת עבורם את האפשרות להשקיע ולהצמיח את העסק לאפשרות מציאותית.

חברות רבות מצליחות לגדול ולהתפתח רק הודות לשוק ההון. אפשר לומר שההצלחה של החברות הודות לשוק ההון, היא הצלחה המשפיעה על מעגלים רבים. העובדים בכל אותן מקומות עבודה נהנים גם כן מרווחה כלכלית הודות לצמיחת העסק וכמובן שבעלי המניות ייהנו מעלייה של ערך המנייה.

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום היא בלוגרית מקצועית מעולם הפיננסים שהחלה את דרכה בגיל 20 כעובדת קבלן באחד מהבנקים הגדולים בארץ, ומהר מאוד הפכה את העבודה לאהבה. היא כותבת כבר כמה שנים על תחום הפיננסים, נדל"ן וכל נושא אחר בתחום הכלכלה.

Leave a comment