באילו חומרים מתעסקים בסדנאות פיתוח מנהלים?

היום ניתן למצוא בשוק לא מעט סדנאות פיתוח מנהלים שונות ומגוונות, אך מי שמעוניין לארגן סדנה ברמה הגבוהה ביותר, חייב לפנות למקצוענים בתחום. ברמת העיקרון, כל אחד יכול להעביר סדנה בכל תחום אפשרי, לכן חשוב לבחור מראש מרצה איכותי ומקצועי, בעל שנים של ניסיון בתחום. מומלץ תמיד לבחור בסדנה עם המלצות, היות והדבר מעיד על האיכות שלה ועל רמת שביעות הרצון ממנה. ניתן למצוא סדנאות המיועדות למהלים בכירים או למנהלים זוטרים, בהתאם לצורך ולרצון שלכם. מטרות הסדנה יכולות להיות שונות ומגוונות, החל מלימוד של מיומנויות ניהול עובדים, מיומנויות עבודה חדשות, ניהול זמן יעיל יותר, פיתוח יזמות, עמידה מול קהל וכדומה. חשוב כמובן להתאים את סוג הסדנה המתאים ביותר עבורכם, היות וכמובן הסדנאות היא עצומה, וכל סדנה מתמקדת בתחום מסוים בלבד.

סדנאות פיתוח מנהלים – כדאי להכיר

כאמור, ניתן היום למצוא לא מעט סדנאות פיתוח מנהלים כמו גם סדנאות לפיתוח עובדים, כאשר לכל סדנה יש את הייעוד שלה. חלק מהסדנאות למשל, מתעסקות במכירות או בשירות לקוחות, בעוד אחרות שמות דגש על בקרה וביקורת פנים. לכן חשוב להתאים את הסדנה המתאימה ביותר למנהלים שלכם, בהתאם לסוג העבודה ולסוג הקשיים שהם עלולים להיתקל בהם. אחד הנושאים הפופולאריים ביותר, הוא ניהול בעולם החדש. מדובר על סדנאות שונות, המתעסקות בתחום של חדשנות בארגון, פתרון בעיות מודרני, לימוד של מיומנויות ניהול מודרניות ויכולת לנהל צוות רב דורי. ישנן סדנאות למשל, המתעסקות בחשיבה יצירתית ומקורית, לצורך פתרון של בעיות חדשניות שנוצרו בארגון. המטרה של הסדנה היא לאפשר לעובדים לחשוב מחוץ לקופסא ולהציע פתרונות חדשניים ויצירתיים יותר. כמו כן, ניתן למצוא סדנה המתעסקת בצורך לקבל החלטות מתוך התבוננות ברגשות שלנו. הסדנה תאפשר למנהלים להשקיף על צורת קבלת ההחלטות שלהם, מתוך התבוננות ברגשות השונים שמשפיעים עליהם, כמו כעס, גאווה, יהירות וכדומה.

לסיכום, סדנאות פיתוח מנהלים או סדנה להנעת עובדים למשל יכולות להיות יעילות ומועילות במיוחד לכל דרגי המנהלים השונים. ניתן למצוא היום בשוק לא מעט סדנאות שונות, המתמקדות בתחומים ובנושאים שונים הקשורים למיומנויות ניהול ולמיומנויות ניהול זמן, ניהול קונפליקטים וכדומה.

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום היא בלוגרית מקצועית מעולם הפיננסים שהחלה את דרכה בגיל 20 כעובדת קבלן באחד מהבנקים הגדולים בארץ, ומהר מאוד הפכה את העבודה לאהבה. היא כותבת כבר כמה שנים על תחום הפיננסים, נדל"ן וכל נושא אחר בתחום הכלכלה.

Leave a comment