מתי הזמן הכי טוב להשקעה בבריטניה

כפי שאנחנו יודעים, עוברים על בריטניה ימים לא פשוטים. יש שיטענו שכבר שבעים שנה, מאז התפרקות האימפריה הבריטית, עוברים עליה ימים לא פשוטים, אך אין ספק שבשנים האחרונות עוברים עליה תקופה לא פשוטה בגלל הברקזיט, ההחלטה שהתקבלה במשאל עם לעזוב את האיחוד האירופי.

החלטה זו יוצרת אי וודאות כלכלית ובכלל אי וודאות כיצד ממשיכים בסיטואציה החדשה שנוצרה, סיטואציה שהבריטים לא מכירים ולמעשה, אף מדינה באירופה לא מכירה מאחר ועד היום אף אחד מהן לא עזבה את האיחוד האירופי.

כל זה מעלה שאלה רלוונטית וחשובה, מתי בדיוק הזמן הכי טוב להשקעה בבריטניה ולביצוע רכישה של נכסים באנגליה. במשך שנים רבות, למרות כל השינויים שעבר האימפריה שירדה מנכסיה ולמרות לא מעט משברים פוליטיים ואחרים, בריטניה היתה אי ליציבות כלכלית ונחשבת לאחת המדינות הכי עשירות בעולם, כשהסיטי של לונדון נחשב בעיניי רבים למקום החשוב ביותר בכלכלה העולמית אחרי וול סטרייט בניו יורק. כאמור לא מעט משקיעים, בסדרי גודל שונים, שואלים את עצמם, מתי נכון להשקיע בבריטניה, מתי זה זמן טוב.

ובכן, ההנחה היא, בגלל אי הוודאות הכלכלית שעוברת על בריטניה כעת, ייתכן וזה הזמן הטוב ביותר להשקיע, שכן אחרי שהברקזיט יבוצע (מן הסתם זה תהליך שייקח קצת זמן, לא רק בגלל שעדיין לא התקבלה החלטה מתי הוא יצא לפועל אלא גם בגלל שתהליכים כאלה לא מתרחשים מהיום להיום), ייתכן מאוד שבריטניה תיכנס למצב של טלטלה פוליטית, כלכלית וכל ההשקעות בה יהיו בגדר סיכון מסוים.

נכון, אין חשש שהמדינה תקרוס ואין חשש שהכלכלה שלה תיפול, אך מוטב להשקיע בסיטואציה כזו לפני שנכנסים למערבולת ולא אחרי כשלא יודעים לאן בדיוק יוצאים, מה יהיה המצב, כיצד השוק יגיב וכיצד יגיבו המשקיעים השונים. אם אנחנו נשקיע היום בבריטניה, יהיה לנו הרבה יותר קל ליהנות מיציבות מסוימת, גם אם זה אומר שאנחנו נצטרך לשלם יותר מאשר ייתכן ונצטרך לשלם אחרי שהתהליך יצא לפועל ואף יושלם. לכן רצוי שנעשה את זה עכשיו ולא נחכה לראות מה יקרה עוד כמה חודשים או שנים. למידע נוסף בנושא היכנסו לאתר https://britania.co.il/.

 

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום היא בלוגרית מקצועית מעולם הפיננסים שהחלה את דרכה בגיל 20 כעובדת קבלן באחד מהבנקים הגדולים בארץ, ומהר מאוד הפכה את העבודה לאהבה. היא כותבת כבר כמה שנים על תחום הפיננסים, נדל"ן וכל נושא אחר בתחום הכלכלה.

Leave a comment