למי פונים במקרה של טיפול בעינייני הוצאה לפועל?

אם אתם נחשבים זוכים כאמור אלה שזכו בתביעה מטעם בית המשפט, תוכלו להגיש את מה שנקבע על ידי בית המשפט ישירות אל גוף ההוצאה לפועל. במעמד הזה שבו אתם זוכים מטעם בית המשפט, אתם ניגשים עם החלטת השופט ויכולים לפתוח תיק הוצאה לפועל שבו למעשה ידונו בעניין ויגבו עבורכם בצורה הפשוטה ביותר את החוב שעומד לרשותכם.

כיצד הוצאה לפועל יכולים לסייע לכם?

כאמור, הזכייה שלכם יכולה להוביל אתכם ישירות אל הוצאה לפועל עם המסמך המעיד שאתם זכאים לגבות את החוב שעומד לרשותכם. בגדול, חשוב לציין כי לא כל סכום יהיה ניתן לגבייה ועל מנת שיהיה ניתן לגבות אותו צריכה התביעה להיות עד שבעים וחמש אלף שח ולא מעבר לכך. כמו כן, סכום התביעה אותו יתבעו עבורכם הוצל"פ יהיה כולל ריבית והצמדה.

איזה מסמכים צריך להגיש?

יש להגיש הוראת קבע חתומה, הסכם, חוזה וכל אסמכתא אחרת לרבות המחאה שלא שולמה ועוד. אם אין אסמכתא או המחמאה כזו או אחרת, יש לגשת אל הבנק ולבקש כתב שמאשר כי השק אכן מוכר לבנק והופקד שם.

כמו כן, אם השק הלך לאיבוד, יש להצהיר על כך בצורה מסודרת ולזה לצרף צילום ואם אין צילום של ההמחאה רק הצהרה מלאה עם תעודה מזהה.

עלות פתיחת תיק תעלה לכל היותר שישים ₪ וזו למעשה האגרת הראשונית שתאפשר לכם להמשיך עם ההליכים במטרה להשיג את המגיע לכם על פי חוק, החוב שניסיתם לגבות אך לא הצלחתם בכוחות עצמכם.

בגדול, מי שמטפל בחובות עד 75000 ₪ כולל הצמדה וריבית הם גוף ההוצאה לפועל ולשם אתם צריכים לפנות.

צרו קשר עם עורכי דין מלכא ושות.

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום היא בלוגרית מקצועית מעולם הפיננסים שהחלה את דרכה בגיל 20 כעובדת קבלן באחד מהבנקים הגדולים בארץ, ומהר מאוד הפכה את העבודה לאהבה. היא כותבת כבר כמה שנים על תחום הפיננסים, נדל"ן וכל נושא אחר בתחום הכלכלה.

Leave a comment