למה כדאי להכין הסכם שכירות אצל עורך דין

אחד החלומות הכמוסים של רבים מבין הזוגות בכלל והצעירים בפרט היא רכישת דירה ,אך על מנת להשיג את המטרה הנכספת עליהם לעבור שלבים שונים שלעיתים הם קשים ליישום . כמו השגת הון עצמי של 30 אחוז מערך הדירה, ולכן רבים מבין הזוגות הצעירים בוחרים באופציה של שכירות.

אופציה זו יש לה גם יתרונות  לא מבוטלים היא מאפשרת ניידות  ואין הלוואה בסכום עצום הקושרים את בעלי הדירה לבנק.

למה כדאי להכין הסכם שכירות אצל עורך דין

  • החוזה מכיל את הפרטים החשובים לכם

   אם ישנה ברשותכם דירה ואתם לא מעוניינים לחיות בה מסיבות שונות. חשוב לפני שאתם מורידים את חוזה השכירות הרגיל מהאינטרנט וחותמים את השוכרים שלהם עליו.

כדאי לפנות לעורך דין מקרקעין על מנת שהוא יבדוק את כשירות ההסכם על פי שרבים מבין שוכרי הדירות מחתימים על החוזה הזה. במקרה שלכם אתם עלולים לגלות כי הסכמים קריטיים שונים  החשובים לכם אינם נמצאים כלל בהסכם ואתם עלולים להגיע לבעיות שונות או להפסיד כסף רב בשל כך.  חתימה ההסכם על ידי עורך הדין היה חוסכת לכם עוגמת נפש רבה.

  • התייחסות למצבים מפורטים

חוזה מול עורך דין כולל בתוכו מצבים שעלולים לקרות ואין עליהם התייחסות בחוזה הרגיל כמו למשל עזיבת השוכרים לפני תום השכירות האם הם חייבים לשלם עד סוף תקופת החוזה.  חוזה מול עורך דין קובע את המקרים ומסגנן אותם בהתאם בחוזה הכתוב.

מקרה נוסף שבשבילו כדאי לחתום חוזה על ידי עורך דין גם כן קשור למשכירים מתייחס אל פרטים קטנים אבל חשובים כמו פינוי של חפצים שונים מין הדירה ,שבירה של חלון. עורך הדין יתייחס אל כל התסריטים השונים.

  • התאמת החוזה באופן אישי

אם אתם מעוניינים להשכיר את הנכס לזמן קצר או ארוך החוזה יותאם עבורכם.

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום היא בלוגרית מקצועית מעולם הפיננסים שהחלה את דרכה בגיל 20 כעובדת קבלן באחד מהבנקים הגדולים בארץ, ומהר מאוד הפכה את העבודה לאהבה. היא כותבת כבר כמה שנים על תחום הפיננסים, נדל"ן וכל נושא אחר בתחום הכלכלה.

Leave a comment