למה ללמוד שמאות רכוש

כשצעירים וצעירות מחפשים מקצוע לחיים, עליהם להסתכל על הטווח הרחוק ולא רק על הטווח הקרוב. עליהם לחשוב מה יהיה בעוד עשרים-שלושים שנה, ולא רק מה יהיה עוד שנה, או איך ייראה תלוש המשכורת הקרוב שלהם. לא משנה כמה המשכורת תהיה גבוהה בטווח הקרוב, אם לא מדובר בעבודה יציבה לתקופת חיים ארוכה, הרי שזה לא יכול להועיל מבחינתם. 

אחד המקצועות היציבים במשק, לאורך שנים ארוכות וסביר להניח שכך ימשיך להיות הוא שמאות, בוודאי אם מדובר בשמאות רכוש, קראו בנושא באתר https://www.afikil.co.il. מדובר בתחום שאי אפשר להפחית מהחשיבות שלו בין אם זה לצרכים פרטיים ובין אם זה לצרכים עסקיים ואחרים. מדובר על תחום שהרבה מאוד אנשים עוסקים בו, בין אם זה כעצמאים ובין אם זה כשכירים. מדובר על תחום רחב שיש לו השפעות משמעותיות על החברה כולה. 

שמאות רכוש הוא תחום אשר מומלץ ללמוד (הכירו את התכנים של לימודי שמאות רכוש במכללת אפיק), ולו בגלל העובדה שניתן לעסוק בו, הן באופן עצמאי, הן כשכירים, בין אם זה בחברות ביטוח, חברות ניהול סיכונים, וכן בקרב חברות וגורמים אחרים. מדובר על תחום, אשר סביר להניח לא ייעלם בקרוב, כפי שהוא לא נעלם עד כה מהנוף. 

מדוע שמאות רכוש הוא תחום חשוב

בשביל להבין למה משתלם ללמוד שמאות רכוש דרך אתר קורסים אונליין, מספיק להבין מדוע שמאות רכוש הוא תחום חשוב. התשובה לכך היא פשוטה. זה תחום דרכו אפשר לקבוע ערך של רכוש מסוגים שונים, בין אם זה לצורכי ביטוח ובין אם זה לצרכים אחרים. 

למשל, אם רוצים למכור רכוש לגורם מסוים, אז צריך לדעת מה המחיר שיש לקבוע לאותו רכוש. על כן, שמאי יכול לעשות זאת, על פי הכלים שעומדים לרשותו. סביר להניח שהוא יוכל ויצטרך לעשות זאת גם בעוד שנים רבות ומכאן שהמקצוע לא ייעלם כל כך מהר.

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום היא בלוגרית מקצועית מעולם הפיננסים שהחלה את דרכה בגיל 20 כעובדת קבלן באחד מהבנקים הגדולים בארץ, ומהר מאוד הפכה את העבודה לאהבה. היא כותבת כבר כמה שנים על תחום הפיננסים, נדל"ן וכל נושא אחר בתחום הכלכלה.

Leave a comment