למה כדאי לקחת ייעוץ משכנתאות?

לא קונים דירה בלי עורך דין (למרות שאפשר בלי), אבל מה עם משכנתא? לפני שאתם לוקחים משכנתא, דעו שאתם יכולים לבד, אבל יותר כדאי להיעזר באיש מקצוע שילווה אתכם. נסביר למה כל כך כדאי לקחת ייעוץ משכנתאות ואיך היועץ תורם לכם, בכמה וכמה היבטים. 

כי הפקיד בסניף מייצג את הבנק והיועץ – אתכם 

לפני שלוקחים משכנתא, פקיד הבנק ישוחח אתכם, יציע לבנות לכם תמהיל משכנתא ויבקש לא מעט פרטים אישיים שלכם. הכנסות, מספר ילדים, הלוואות, מקום עבודה – כל זאת ועוד הבנק רוצה לדעת עליכם. אבל אל תטעו, בבנק רוצים להגיע לרווחיות מכסימלית. פקיד הבנק מייצג את הבנק ואילו אתם צריכים ייעוץ משכנתאות, על ידי יועץ פרטי אישי, שמייצג אתכם אל מול הבנק. 

מכיר את השפה של הבנקים 

נכון, בנקאים בארץ מדברים עברית, אבל בעצם יש להם גם שפה משלהם. למשל, שפה שבה ריבית איננה רק ריבית אלא יכולה להיות גם פריים או עוגן, או ריבית בנק ישראל או ליבור ולפעמים צמודה או לא צמודה. אם אתם לא מבינים את כל המונחים של הבנקים וגם לא ממש מבינים מה אומר נסח טאבו או מה זה תמהיל משכנתא מיטבי, אתם צריכים ייעוץ משכנתאות אישי. יועץ שמכיר את השפה של הבנקים ומשאיר אתכם תמיד בעניינים. 

בניית תמהיל טובה וחיסכון כספי נטו בשבילכם 

מטרתו של ייעוץ משכנתאות פרטי היא שלא תחששו לקחת משכנתא, תעשו את זה בתבונה ולא תטעו בדרך. במהלך הייעוץ, יועץ משכנתאות יבנה עבורכם תמהיל, כלומר שילוב של מסלולי משכנתא אופטימלי בשבילכם. בנוסף, הייעוץ חותר להשיג לכם אישור עקרוני מאחד הבנקים, שיחסוך לכם כסף בזכות תנאי ריבית עדיפים ובזכות בניית תמהיל נכונה בשבילכם. 

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום היא בלוגרית מקצועית מעולם הפיננסים שהחלה את דרכה בגיל 20 כעובדת קבלן באחד מהבנקים הגדולים בארץ, ומהר מאוד הפכה את העבודה לאהבה. היא כותבת כבר כמה שנים על תחום הפיננסים, נדל"ן וכל נושא אחר בתחום הכלכלה.

Leave a comment