עבודה דרך חברות השמה – חשוב לדעת

עבודה דרך חברות השמה

כל מנהל צריך לקחת בחשבון שיש משמעות אדירה לשאלה איזה עובדים עובדים אצלו וככל שהעובדים שלו יהיו יותר מוכשרים כך העסק שלו יצליח יותר. בכדי להעסיק את העובדים הטובים ביותר אנו צריכים לשים דגש עצום על השאלה איך אנו מושכים אותם לעסק שלנו. אין מה לעשות היום יותר מתמיד קשה למצוא עובדים מוכשרים מכיוון שהתחרות על כל עובד היא עצומה ומכיוון שחברות ענק נכנסו לישראל ומתחרות על העובדים. על רקע זה אנו חייבים לציין כי כיום מעסיקים רבים מחפשים עובדים דרך חברות השמה אך לא הכול ורוד בשיטה זו כפי שתראו בפסקה הבאה. כמובן שאם אתם מחפשים אחר חברות השמה אתם חייבים להבטיח כי היא תהיה הטובה ביותר וזאת בכדי להבטיח כי החיפוש יתבצע בצורה הטובה והאיכותית ביותר שיש ותבטיח כי תקבלו את העובדים הטובים ביותר.

מדוע זה לא תמיד חכם לחפש עובדים דרך חברת השמה?

אם כן מדוע לא כדאי להגביל את עצמנו רק לחיפוש עובדים דרך חברות השמה ומדוע כדאי להשתמש בדרכים נוספות? אם כן אתם צריכים להבין כי חברת השמה מוגבלת בכמות האנשים שמגיעים אליה וסביר להניח כי אם תפנו רק אל חברת השמה אתם תוותרו על חלק עצום מפוטנציאל העובדים שיכולים להגיע אליכם וזהו משהו שאתם חייבים לתת עליו את הדעת. לא רק זאת אלא שחברת השמה לא תמיד יודעת מה הכי נכון לעסק שלכם ולא תמיד מבינה לגמרי את הדנ"א של החברה שלכם וכך יכול להיווצר מצב שבו היא תפנה אליכם עובדים פחות טובים ופחות מתאימים לעסק שלכם.

מדוע לי כעובד לא כדאי להגביל את עצמי רק לחברת השמה?

לא רק למעסיקים לא כדאי להגביל את עצמם לחברות השמה אלא גם לעובדים רבים לא כדאי לחפש עבודה דרך חברות השמה בלבד. עליכם להבין כי עקב הסיבות שמנינו למעלה חברות רבות משתמשות בכלים אחרים פרט לחברות השמה בכדי לחפש עובדים למשרד או לעבוד מהבית, ואם לא תעשו שימוש בכלים הללו לחיפוש העבודה שלכם אתם תוותרו למעשה על הרבה מאוד מעסיקים.

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום היא בלוגרית מקצועית מעולם הפיננסים שהחלה את דרכה בגיל 20 כעובדת קבלן באחד מהבנקים הגדולים בארץ, ומהר מאוד הפכה את העבודה לאהבה. היא כותבת כבר כמה שנים על תחום הפיננסים, נדל"ן וכל נושא אחר בתחום הכלכלה.

Leave a comment