ד"ר קובי שגיא: מיתוסים שגויים בנושא הרטבת לילה

הרטבת לילה נחשבת לא פעם לנושא מביך, שהורים רבים נבוכים ממנו ואף מתביישים לדבר עליו. למעשה חשוב להבין כי זהו נושא לגיטימי לחלוטין, היות וכשליש מהילדים בגילאי 5 סובלים מהרטבות ליליות. לכן אין מה להתבייש ואין מה לכעוס או להאשים את הילד בעצלנות, היות ומדובר על תופעה נפוצה ושכיחה. לכן כדאי לדעת שאתם לא לבד, יש עוד לא מעט ילדים והורים שנאלצים להתמודד עם התופעה והכי חשוב לזכור – לא מדובר על גזירה משמיים! היום ניתן למצוא מגוון רחב של טיפולים שמיועדים בדיוק עבור הבעיה הזאת, הכירו את השיטה של ד"ר קובי שגיא. ניתן להתאים לכל ילד את הטיפול האידיאלי עבורו, דבר שיאפשר לכם לילות יבשים והרגשה כללית נינוחה ורגועה יותר.

מיתוסים שגויים בנוגע להרטבות לילה – למחוק מהלקסיקון!

המיתוס הראשון והנפוץ ביותר, הוא החשיבה של ההורים שרק להם יש ילדים שסובלים מהתופעה. למעשה, כ- 10% מהילדים בבית ספר יסודי מרטיבים בלילות, ולכן תזכרו שאתם לא לבד! כמו כן, כדאי לדעת כי מדובר על תופעה תורשתית, לכן במשפחה אחת ניתן לרוב למצוא מספר ילדים שמרטיבים בלילות, וברוב המקרים הדבר קרה גם לאחד ההורים שלהם בילדותם. לכן חשוב לא להתבייש ולא להיות נבוכים, כי כל ילד מתפתח בקצב שלו.

מיתוס נוסף הוא המחשבה שילד מרטיב במיטה בגלל שהוא מתעצל לקום לשירותים. הדבר עלול לגרום להורה לכעוס על הילד ולהאשים אותו ב"תאונות" האלו. אך למעשה מסביר לנו ד"ר קובי שגיא ילד יכול להרטיב בלילה מסיבות שונות, ביניהן שינה עמוקה מדי, מצוקה רגשית ועוד. בכל אופן, אסור בשום אופן לכעוס עליו או להעניש אותו בגלל הנושא הזה.

אחד המיתוסים טוען כי הרטבת לילה הינה בעיה התנהגותית ולא בעיה רפואית, לכן אין שום טעם לגשת לרופא. אך למעשה, חשוב להבין כי הרטבת לילה יכולה להיגרם גם בגלל בעיות רפואיות, כמו למשל עצירות, מבנה לא תקין של מערכת השתן או אפילו בתור תסמין למחלה אחרת, כגון סכרת סוג 1. לכן חשוב להגיע לאבחון מתקדם אצל ד"ר טל שגיא, אשר מתבצע במרפאה מקצועית שמתמחה בתחום של הרטבות לילה. מרפאה מהסוג הזה תוכל לשלול את כל הבעיות הרפואיות ולספק פתרון אידיאלי עבור הילד שלכם.

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום היא בלוגרית מקצועית מעולם הפיננסים שהחלה את דרכה בגיל 20 כעובדת קבלן באחד מהבנקים הגדולים בארץ, ומהר מאוד הפכה את העבודה לאהבה. היא כותבת כבר כמה שנים על תחום הפיננסים, נדל"ן וכל נושא אחר בתחום הכלכלה.

Leave a comment