טפט בליסטי

עד השנים המוקדמות של המאה הנוכחית לטפט בליסטי לא היה אישור, של שלטונות הביטחון, כאמצעי מיגון. חלק מהמומחים גם כיום אינם מאמינים שטפט בליסטי הוא הפתרון רק אדם אחד, מייצר הטפט הבליסטי מחכה שהוא יוכר כפריט מיגון. בעצם, למרבה הנוחיות, הטפט הבליסטי הוא מעטפת שסופגת גלי הדף שנוצרים בשעת פיצוץ חיצוני ומונע את פיזור הרסיסים. טפט בליסטי מגן מפני נפילה של קירות שנפגעו על ידי טילים.

טפט בליסטי – כיום נחשב לאמצעי מיגון פשוט יחסית ואפקטיבי שלא עולה הרבה

עם הגברת הצורך באמצעי מיגון נכנס גם טפט בליסטי לענף וכאמור עדיין הוא אינו מוכר כאמצעי מיגון וכיום הוא משמש כטפט לכל דבר. השימוש בו מתאים לחדר שהפך לממ"ד. לטענת היצרן טפט בליסטי יכול להחליף פלטות המודבקות על קירות החדר כדי להפוך אותו לממ"ד. הרעיון לשימוש בטפט בליסטי כמגן עלה בראשו של אדם שחיי בדרום הארץ. אותו אדם הבין והרגיש את תושבי האזור ולדעתו העלות הנמוכה של טפט בליסטי, לעומת עלות יתר אמצעי המיגון הקיימים, יכול לתת את המענה המידי למיגון הבית. לאישור של פיקוד העורף להדבקת טפט בליסטי יש חשיבות כלכלית. אישור כזה יכול לשפר את מצבו הכלכלי של היצרן ולהרחיב את מעגל העוסקים בתחום מה שיביא פרנסה לאנשים רבים.

איך מתקינים טפט בליסטי

הדבקת טפט בליסטי נעשית ללא בטון וברזל ובמקומם יש בד לבן ארוג המגן על הקירות ולטענתו של היזם בניסיון שנעשה פוצץ חומר נפץ במשקל של 800 ק"ג ולא נגרם נזק לקירות ולסביבה. יש לטפט בליסטי שני יתרונות גדולים:

  • היתרון של הטפט על מיגון אחר הוא בעבודה שאין בו בטון וברזל ובמקומם יש בד לבן דק ארוג ועל פי הצהרותיו של היזם הוא הצליח לפוצץ 800 ק"ג של חומר נפץ מבלי לגרום נזק לסביבה. לדבריו עלות מיגון חדר על ידי הדבקת טפט בליסטי היא אפסית לעומת מיגון באמצעי אחר.
  • תושבים שגרים ממש קרוב לגבול ובית המגורים שלהם סופג ירי וטילים על בסיס יום יומי יכול לעטוף את כל קירות הבית, לא רק את הממ"ד, ובכך למנוע ניפוץ ונפילת הקירות החיצוניים והפנימיים גם יחד מה שיכול למנוע סכנות רבות ובכך לחסוך כספים רבים.

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום היא בלוגרית מקצועית מעולם הפיננסים שהחלה את דרכה בגיל 20 כעובדת קבלן באחד מהבנקים הגדולים בארץ, ומהר מאוד הפכה את העבודה לאהבה. היא כותבת כבר כמה שנים על תחום הפיננסים, נדל"ן וכל נושא אחר בתחום הכלכלה.

Leave a comment