למה כדאי לבצע איחוד הלוואות? 3 יתרונות

פעולה של איחוד הלוואות מתאימה ללווה אשר לקח בעבר הלוואות בסכומים שונים ומגורמים זהים או שונים. כל הלוואה נלקחה בפרק זמן אחר ולתקופה אחרת.

עקב העומס הפיננסי, הלווה לא יודע כמה כסף נותר לו להחזיר לכל אחד מהגורמים, מהי הריבית אשר כל אחד מהם גובה ועד מתי הוא אמור לשלם זאת.

במקרים כאלו פעולה של איחוד הלוואות היא נכונה מאד ומיטיבה עם הלווה.

יתרונות של איחוד הלוואות

  1. הלווה לוקח הלוואה אחת מאחד הגורמים אשר להם הוא חייב כסף או מגורם אחר. הוא קובע מראש את סכום ההחזר החודשי ואת פריסת התשלומים. בדרך זו הוא יודע בדיוק כמה ריבית הוא משלם עבור הסכום הגדול, כמה תשלומים נותרו לו וכל פרט פיננסי אחר. באופציה זו הוא יכול לעקוב אחר התשלומים היורדים בכל חודש בבנק כחלק מעסקת ההחזר.
  2. קיומן של כמה הלוואות מצר את דרכו של הלקוח בבנק. הימצאותו של חוב גדול אשר נפרס לכמה מסלולי החזר יוצר מצב שהלקוח הוא מסוכן מנקודת המבט של הבנק ולכן הבנק אינו רוצה להגדיל את הסיכונים ולהיחשף למשברים.

עקב כך מסגת האשראי של הלקוח היא מצומצמת הן בחשבון הבנק והן בכרטיסי האשראי ודבר זה מכביד על התנהלותו היום יומית.

כאשר הלקוח מתחייב להלוואת משכנתא לכל מטרה אחת בלבד עם החזר קבוע נוצר סדר, הבנק כבר רואה שהלקוח הוא מסוכן פחות ולכן מאפשר לו ליהנות ממסגרות מעט גדולות יותר בחשבון הבנק ובכרטיסי האשראי.

  • לאחר קבלת ההלוואה הנדרשת, הלווה מחסל את כל ההלוואות הישנות, הוא מיישר קו כיוון שהן כבר לא קיימות ופעולה זו יוצרת עבורו שקט נפשי ומרווח נשימה.

איחוד המחאות אשר אינו מומלץ במקרים מיוחדים

קיים גם מצב אשר בו מומלץ לא לאחד הלוואות והוא אם אחת ההלוואות הישנות או כולן נלקחו בשיטת החישוב של לוחות שפיצר. בדרך זו משלמים לאורך כל החודשים הראשונים את הריבית בלבד ולכן אין טעם לקחת הלוואה חלופית כאשר רוב הריבית שהיא ההבדל, שולמה.

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום היא בלוגרית מקצועית מעולם הפיננסים שהחלה את דרכה בגיל 20 כעובדת קבלן באחד מהבנקים הגדולים בארץ, ומהר מאוד הפכה את העבודה לאהבה. היא כותבת כבר כמה שנים על תחום הפיננסים, נדל"ן וכל נושא אחר בתחום הכלכלה.

Leave a comment