מה גורם לאנשים לקנות כל הזמן

חיסרון, הוא ההרגשה הנמצאת בדרך כלל אצל רוב בני האדם. כאשר אדם מרגיש שאינו מלא אף פעם, הוא ימשוך את עצמו אל עבר רכישת מוצר כלשהו, כדי שזה מה שימלא אצלו את החסר. מכיוון שתופעה זו נבראה יחד עם האדם, היא גם לא תחלוף לעולם. כנראה.

מה גורם לאנשים לקנות כל הזמן 

כאשר אנו עוברים ליד מקום שמוכרים בו אוכל, הרצון תמיד יהיה להיכנס ולרכוש לנו איזו מנה טובה כדי להשביע את הרעב שאצל רוב האנשים, קיים כמעט באופן קבוע. אחת הסיבות שבגללה אנשים קונים כל הזמן היא מכיוון שהעיניים שלנו אינם יודעות שובע משום דבר

לא צריך לעשות הרבה, כדי שבן אדם ירצה לרכוש לעצמו משהו ולבצע סבב קניות כי בעצם זהו טבע האדם. 

ישנם דתות שעובדות על דחף כמעט בלתי נשלט זה, בכדי ללמד את עצמנו שאנו צריכים לשלוט על הגוף ולא להיפך. אופן התנהלות זו מרסנת את הדחף הפנימי שלנו בהמון תחומים במהלך החיים שלנו.

הירוקה מימד-  בלוג פיננסים.

איך לשלוט על הדחף לקניות? 

אחת הסיבות שבני אדם אוהבים לרכוש מוצרים מכל המינים והסוגים היא מכיוון שאנו לא מרגישים אף פעם מלאים מספיק, כדי שנוכל לומר לעצמנו שזהו, מספיק לנו הדברים שיש לנו ואיננו צריכים יותר. 

טבע האדם הוא להתחדש תמיד ואת זה הוא עושה הכי טוב על ידי רכישת מוצרים, גם כאלה שהוא לא בהכרח חייב אותם.

אופן ההתמודדות עם מצבים כאלה, הוא דווקא ריסון התאווה שלנו מפני מוצרים שאין לנו בהם כל סיבה והצדקה כדי לרכוש ולהוציא כסף עליהם. בני אדם אוהבים לקנות כל הזמן אך חשוב לדעת שאם אין לנו שליטה בדברים אלו, וודאי שגם בדברים ודחפים קריטיים יותר, לא נוכל לשלוט באופן מלא.

למה כדאי להתנהל עם כרטיס אשראי? 

כרטיס אשראי, מאפשר לנו לרכוש מוצרים באופן פיזי או גם דרך האינטרנט, והוא אינו מחייב שיהיה לנו כסף מזומן בכיס. אופן התנהלות זו, עם ביקורת עצמית כמובן, היא יעילה מאוד ומקלה עלינו בחיים.

מחפשים מאגרי תמונות מומלצים? לחצו כאן!

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום היא בלוגרית מקצועית מעולם הפיננסים שהחלה את דרכה בגיל 20 כעובדת קבלן באחד מהבנקים הגדולים בארץ, ומהר מאוד הפכה את העבודה לאהבה. היא כותבת כבר כמה שנים על תחום הפיננסים, נדל"ן וכל נושא אחר בתחום הכלכלה.

Leave a comment