מייבשי כביסה 10 טיפים לשמירה על מייבש הכביסה תקין

אין שום ספק כי מי שעושה מכונת כביסה בקיץ, יעדיף לתלות אותה בחוץ למספר שעות בודדות, ולאחר מכן להוריד מהחבל כביסה יבשה לחלוטין. אך מה ניתן לעשות כאשר גרים בדירת חדר צפופה, ללא חבל כביסה התלוי מתחת לחלון וללא אפשרות להניח מתקן ייבוש בפינה צדית של הבית? צעירים וסטודנטים רבים למשל, נאלצים לחיות בתנאים מסוג זה, דבר שלא משאיר להם יותר מידי ברירות. מי שלא מעוניין לכבס בחוץ, נאלץ לרכוש מייבש כביסה ולהשתמש בו בכל עונות השנה. כמובן שכאשר מדובר על משפחות מרובות ילדים, אשר בהן יש צורך להפעיל מכונה לפחות פעם אחת ביום, לא תמיד יש אופציה אחרת מלבד הפעלת המייבש. בכל מקרה, בעונת החורף לא ניתן לייבש את הכביסה בחוץ, וכמעט כולם נאלצים להשתמש במייבש כדי ליהנות מכביסה יבשה ללא ניחוח קל של עובש.

מייבשי כביסה – כיצד לשמור עליהם לאורך זמן?

מייבש כביסה נחשב למכשיר חשמלי לא זול במיוחד, לכן כדאי לשמור עליו ולנסות להאריך את חייו עד כמה שניתן. שימוש נכון ותחזוקה שוטפת, יבטיחו לכם עבודה טובה ואיכותית לאורך זמן. אחד הטיפים החשובים ביותר, הוא להקפיד לנקות אחת לשנה את צינור האוורור של המייבש. צינור זה נוטה לאגור סיבי בד שונים המגיעים מהבגדים שהוא מייבש, סיבים אלו עלולים לגרום לנזק בלתי הפיך לצינור, דבר שיפגע משמעותית ביכולת הייבוש של המכונה. לכן חשוב לא להזניח, אלא להשקיע את הזמן הדרוש לצורך ניקוי יסודי של הצינור. מעבר לכך, מומלץ מאוד לנקות גם את התוף הפנימי של המכונה, ולא לשכוח לעבור גם על הפילטר. ברמת העיקרון, יש צורך לנקות את הפילטר אחרי כל שימוש, כדי להבטיח עבודה תקינה של המכונה. במקרים רבים הפילטר נקרע, ויש להחליף אותו כמה שיותר מהר, כדי למנוע נזק תמידי למייבש. הדרך הפשוטה ביותר לנקות את הפילטר היא באמצעות שימוש בשואב אבק, אשר יכול לשאוב את כל סיבי הבד שנתקעו בו.

לסיכום, מייבשי כביסה נחשבים למכשירי חשמל יעילים במיוחד בעונת החורף, היות והם מאפשרים לנו ליהנות מכביסה נקייה ויבשה. חשוב לשמור ולתחזק את המכונה, כדי להבטיח עבודה תקינה.

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום היא בלוגרית מקצועית מעולם הפיננסים שהחלה את דרכה בגיל 20 כעובדת קבלן באחד מהבנקים הגדולים בארץ, ומהר מאוד הפכה את העבודה לאהבה. היא כותבת כבר כמה שנים על תחום הפיננסים, נדל"ן וכל נושא אחר בתחום הכלכלה.

Leave a comment