4 דברים שלא ידעתם על תמ״א 38

המושג תמ"א 38 נשמע שוב ושוב במחוזותינו. אנחנו עדים לכך שמבנים רבים נכנסים כל הזמן להליכים כאלה או לפרויקטים של תמ"א 38 והודות לכך הם משתדרגים ומקבלים חיזוקים שונים. לקריאה אודות עו"ד תמ"א 38 בירושלים

אנחנו כאן על מנת לספר לכם ארבעה דברים שאולי לא ידעתם על כל הנושא הזה של תמ"א 38.

  1. תמ"א38 – רק למבנים שנבנו עד לשנת 1980. לא כולם יודעים, אך רק מבנים שנבנו לפני שנת 1980, הם מבנים שזקוקים לחיזוק כזה שמעניקים למבנים במסגרת הפרויקטים של תמ"א 38. מדובר בחיזוקים שונים למבנה אשר נעשים על מנת שהם יהיו עמידים למקרים של רעידות אדמה או מתקפות טילים וכדומה. הודות לפרויקט נהנים הדיירים מאיכות חיים וביטחון הרבה יותר משופרים.
  2. תמ"א 38 לא עולה לכם כלום – במסגרת הפרויקטים של תמ"א 38 משפרים את הדיור של הדיירים באופן משמעותי. גם מחזקים את כל המבנה כולו, גם מוספים לבתים לדרי ממ"ד וגם משפצים ומשפרים את התשתיות ואת כל השטח שסביב המבנה. כל זה לא עולה דבר. היות והקבלן שמבצע את העבודה מקבל בתמורה את האפשרות של בנייה לגובה המבנה. הוא יבנה דירות מגורים אותם הוא יוכל למכור וכך בעצם הוא יקבל את שכרו ואת הרווחים שלו מכל העסקה.
  3. לא צריך לשלם את דמי השכירות – כאשר מתבצע הפרויקט של תמ"א 38, לא תמיד יכולים הדיירים להישאר בביתם לאותה התקופה. חשוב לדעת כי אם הבנייה נעשית במסגרת של פרויקט תמ"א 38, הרי שגם את דמי השכירות ישלמו הקבלנים שנכנסו לכל הפרויקט והם מנהלים אותו בפועל.

הסכמה של הדיירים – זה אמנן נשמע ממאוד מפתה ומשכנע. אך בכל זאת לא תמיד כולם רוצים להיכנס לתהליך כזה. מידע נוסף באתר https://mg-firm.co.il/

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום היא בלוגרית מקצועית מעולם הפיננסים שהחלה את דרכה בגיל 20 כעובדת קבלן באחד מהבנקים הגדולים בארץ, ומהר מאוד הפכה את העבודה לאהבה. היא כותבת כבר כמה שנים על תחום הפיננסים, נדל"ן וכל נושא אחר בתחום הכלכלה.

Leave a comment