כל מה שחשוב לדעת על תהליך הוצאה לאור

מכירת ספר, החל משלב בניית העלילה, כתיבת הספר, עריכתו, הגהתו וההוצאה לאור, הוא תהליך מרתק מאוד. במאמר הבא נתמקד במה שחשוב לדעת על תהליך הוצאה לאור של ספר. מדובר בתהליך ארוך מעט, אך חשוב מאוד עבור הצלחת מכירת ושיווק הספר.

ישנם סופרים שמבצעים את כל תהליך ההוצאה לאור בעצמם, אך בדרך כלל התהליך יתבצע על ידי חברת ההוצאה לאור של הספר שלכם. חברות הוצאות ספרים הן מקצועיות יותר ויודעות איך לבצע את העבודה היטב. לא מדובר בתהליך פשוט כלל ולכן מומלץ לפנות לשירותי הוצאת ספרים.

סופרים רבים מגדירים הוצאת ספר כלידה. מדובר בתהליך ארוך ומורכב מאוד עם שלבים רבים שבסיומו נראה את המוצר המוגמר על מדפי חנויות הספרים.

תהליך הוצאה לאור

  1. עיבוד הכתב והקלדתו – בזכות ההתפתחות הטכנולוגית, בדרך כלל כיום נוכל לעקוף על השלב הזה. מכיוון שרוב הסופרים כותבים את ספריהם במחשב ולא בכתב יד כמו פעם. אך מכיוון שיש סופרים שמעדיפים להישאר בשיטה הישנה, ולכתוב את ספריהם עם דף ועט, השלב הראשון יהיה הקלדת הטקסטים – הפיכתם לדיגיטליים על מנת שנוכל להמשיך בתהליך.
  2. סופרי צללים – ישנם אנשים שאמנם ניחנו בכישרון והם יכולים להגות עלילה מושלמת, אך הם מתקשים בשלב הניסוח והכתיבה. סופרי הצללים יעזרו להם להשלים את כתיבת העלילה שלהם.
  3. במידה ותרצו לשווק את הספר במספר שפות, יש לתרגם אותו לפני שמבצעים עריכה לשונית.
  4. כעת יש לערוך את הספר. שלב זה מהותי ביותר בתהליך ההוצאה לאור. נערוך את הכתוב בצורה ספרותית וקלילה בהתאם לסגנון.
  5. עיצוב הכריכה הוא השלב הבא.
  6. לאחר כל זה נעמד את הספר בצורה מקצועית בדרך למדפים.

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום היא בלוגרית מקצועית מעולם הפיננסים שהחלה את דרכה בגיל 20 כעובדת קבלן באחד מהבנקים הגדולים בארץ, ומהר מאוד הפכה את העבודה לאהבה. היא כותבת כבר כמה שנים על תחום הפיננסים, נדל"ן וכל נושא אחר בתחום הכלכלה.

Leave a comment